Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy - Strona internetowa MiPBP w Dębicy Miejska i PowiatowaBiblioteka Publiczna w Dębicy
Grafika dla artykułu

Drogie Czytelniczki, z okazji naszego święta zatrzymajmy się, spotkajmy w rozmowie, zaczytaniu i zrozumieniu. Wszystkie zasługujemy na chwilę dla siebie, a spotkanie przy ulubionym napoju, zatrzymanie dla chwili wspólnej przyjemności wydaje się być najlepszym prezentem dla siebie samej. Prawda? Celebrujmy Dzień Kobiet razem. Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczynki, dziewczęta i kobiety na  Dzień Kobiecych spotkań w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy. Mała czarna? Tylko osłodzona życzliwością. Odrobina słodyczy? Lepiej smakuje przy rozmowie, a już najlepiej – o i przy książkach. Odwiedźcie nas 8 marca. Czekamy na Was – my, kobiety, gotowe do poszukiwań lektury idealnej – otulającej i komfortowej, czułej i uwalniającej… Razem z książką zabierzecie uśmiech oraz drobny podarunek. Tego jednego dnia zapomnijmy o wszystkim, prócz siebie samych….

Grafika dla artykułu

Początek kolejnego roku lubi pojawiać się z bukietem postanowień i kolejnych postulatów do zrealizowania. A gdyby tak, zamiast podejmować rok 2024 strachem przed porażką, przedstawić mu przebogaty rejestr zeszłorocznych osiągnięć? Właśnie tak pragniemy dziś zrobić, Drodzy Czytelnicy, dziękując Wam za kolejne 365 dni razem – w zaczytaniu, w rozmowach, we wsparciu i współdoświadczaniu. Kolejne 52 tygodnie RAZEM przyniosło 48 883 Waszych wizyt, pełnych życzliwości oraz ufności, niekończących się rozmów o literaturze i codzienności, która bynajmniej nie jest prozą. Wasze odwiedziny zaowocowały astronomiczną liczbą 176 576 wypożyczeń, ożywiających nasz księgozbiór i przydających sensu naszym działaniom. Jako bibliotekarze nosimy w sobie misję dzielenia się i upowszechniania depozytu kultury, jakim jest literatura oraz wiedza, jednak książki i czasopisma kurzące się na pólkach to martwe słowa….