Legimi – Jak zacząć?

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy dołączyła do bibliotek, które oferują swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do internetowej wypożyczalni Legimi. Biblioteka oferuje darmowe kody do wypożyczalni e-booków i audiobooków.

 1. Krok 1

  Zapisz się

  Zapisz się do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży.

  Check
 2. Krok 2

  Odbierz kod

  Zgłoś się po kody osobiście do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży.

  Check
 3. Krok 3

  Dokonaj rejestracji

  Wejdź na stronę legimi.pl/podkarpackie i zarejestruj się w serwisie.

  Check
 4. Krok 4

  „Wypożycz” książkę

  Dodaj książkę na swoją wirtualną półkę i czytaj, kiedy tylko masz ochotę!

  Check

Regulamin wydawania kodów dostępu do wydawnictw elektronicznych
w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy

§ 1
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, (dalej: biblioteka) oferuje Czytelnikom możliwość uzyskania kodu dostępu do baz ebooków lub audiobooków (dalej: kody).

§ 2
Kody wydawane są 1. Dnia każdego miesiąca aż do wyczerpania puli, którą dysponuje Biblioteka na dany miesiąc. Jeżeli 1. Dzień miesiąca wypada w dzień wolny od pracy Biblioteki, kody wydawane są pierwszego dnia pracy biblioteki, przypadającego po tym terminie.

§ 3
W miesiącu Czytelnik może pobrać tylko jeden kod dostępu do bazy ebooków lub audiobooków. 

§ 4
Kody dostępu do bazy ebooków lub audiobooków są wydawane jedynie zarejestrowanym Czytelnikom Biblioteki, posiadającym ważną kartę Czytelnika.

§ 5
W celu uzyskania kodu Czytelnik może stawić się osobiście w Wypożyczalni dla Dorosłych
i młodzieży przy ul. akademickiej 10, okazując ważna kartę Czytelnika lub wysłać wiadomość
e-mailową na dres wypozyczalnia@mbpdebica.eu. W pierwszej kolejności kody wydawane są osobom, które stawiają się w Bibliotece osobiście. 

§ 6
1. Wiadomość e-mailowa, o której mowa w § 5. Powinna zawierać:
– imię i nazwisko Czytelnika,
– numer karty Czytelnika,
– prośbę o wydanie kodu dostępu do baz ebooków lub audiobooków.
2. Kody dostępu na dany miesiąc są wydawane drogą e-mailową jedynie tym Czytelnikom, który wyślą wiadomość nie wcześniej niż 1.dnia miesiąca. Wiadomości wysyłane przed tym terminem nie będą brane pod uwagę w procesie wydawania kodów.
3. Odpowiedzi na wiadomości, o których mowa ust.1, wysyłane są w ciągu 5 dni roboczych od otrzymania wiadomości. Brak odpowiedzi oznacza, że pula kodów na dany miesiąc została wyczerpana.

Istotne informacje dla Czytelników

 1. Kod należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik otrzymał go w bibliotece – inaczej kod wygasa, np. kod wydany w lutym powinien być aktywowany przez czytelnika do 29 lutego br.
 2. Aktywowany na stronie  www.legimi.pl/podkarpackie kod ważny jest przez miesiąc licząc od dnia aktywacji kodu , np. kod aktywowany przez czytelnika 15 lutego jest ważny do 15 marca i w tym czasie czytelnik może korzystać z e-booków i audiobooków. (Wyjątkiem jest kod aktywowany w grudniu, który zgodnie z umową będzie ważny do końca obowiązywania umowy czyli do 31 grudnia a nie przez 30 dni)
 3. Po miesiącu korzystania czytelnik może zwrócić się do biblioteki po kolejny kod na następny miesiąc (choć biblioteka nie daje gwarancji, że ci sami czytelnicy będą co miesiąc otrzymywać kolejne kody Legimi!).
 4. Czytelnik nie może przekazywać kodu dostępu do serwisu, otrzymanego w bibliotece, innym osobom.


Logowanie czytelników do serwisu Legimi:

 1. Czytelnik powinien wejść na stronę www.legimi.pl/podkarpackie
 2. Wpisać otrzymany w bibliotece unikatowy kod dostępu do serwisu.
 3. Założyć darmowe konto Legimi (zarejestrować się jednorazowo w serwisie, podając
       nazwę użytkownika, hasło i e-mail).
 4. Po prawidłowej rejestracji czytelnik otrzymuje dostęp do biblioteki liczącej ok. 150.000 e-booków i 50 000 audiobooków. Czytelnik „wypożycza” książki do czytania i kieruje je na własną wirtualną półkę – klika na zakładkę „Ebooki i audiobooki”, a następnie na okładkę wybranej książki i wybiera opcję „dodaj na półkę”.
 5. W okresie ważności kodu, czytelnik może wielokrotnie wchodzić na konto: https://www.legimi.pl/ i wybierając „Zaloguj”, dodawać kolejne książki do czytania na własną wirtualna półkę.


Jak czytać książki z serwisu Legimi pobrane na wirtualną półkę:

 1. Użytkownik może czytać książki na maksymalnie dwóch urządzeniach jednocześnie: czytniku, tablecie, smartfonie lub komputerze.
 2. Na urządzeniach tych powinna być zainstalowana bezpłatna aplikacja „Legimi”, dostępna do pobrania na stronie  https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/
 3. Uwaga! – istnieje możliwość czytania e-booków z pakietu „Legimi dla bibliotek” na czytnikach Kindle.

W sprawach problemów technicznych można pisać na adres: support@legimi.pl
lub telefonować na infolinię Legimi +48 22 307 65 40, czynną w dniach roboczych od 10:00 do 16:00.