Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci – rekrutacja!

Bywa, że przeczytanie książki to za mało, zwłaszcza dla książkowego mola, który bez przeczytania choćby jednej strony nie wyobraża sobie dnia… Znacie to uczucie, gdy z wypiekami na twarzy czytacie emocjonującą książkę, ale nie macie się z kim podzielić swoimi wrażeniami? Mamy na to radę! Dyskusyjne Kluby Książki to cudowna, warta promowania idea, pozwalająca dzielić się tym, co w literaturze najlepsze. Wcale nie musimy być filologami czy literaturoznawcami. Wystarczą: pasja, zaangażowanie i otwartość na rozmowy. W MiPBP w Dębicy już od 2007 r. aktywnie działa DKK dla dorosłych. Pora na literacką przygodę dla naszych Najmłodszych Czytelników, a wiemy, że młodzi dębiczanie czytają dużo i chętnie. Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice, z przyjemnością ogłaszamy rekrutację do dziecięcej grupy dyskusyjnej. Serdecznie zapraszamy wszystkie zaczytane Dzieci w wieku 7-11 lat. Zapisy przyjmujemy w Bibliolandii. Strefie Dzieci do piątku, 4 marca 2022 r.

Dyskusyjne Kluby Książki powstały z słusznego przekonania, że należy tworzyć przestrzeń wymiany spostrzeżeń, wrażeń i doświadczeń, miejsc, w których bez kompleksów i zahamowań możemy dzielić się uwagami oraz emocjami, jakie wzbudziła w nas lektura. Grupy dyskusyjne jednoczy nie tylko miłość do literatury i głód czytelniczych wrażeń, ale także możliwość czerpania czystej przyjemności z inspirujących rozmów.

Przed nami początek tworzenia grupy czytelniczej, a w dalszej perspektywie mnóstwo pozytywnych, budujących i zapadających w pamięć spotkań, podczas których młodzi dyskutanci nie poprzestaną jedynie na rozmowach. Na Wasze zapisy czekamy do 4 marca (piątek) 2022 r. do godz. 17.00, pod numerem telefonu: 14 683 35 04 wew. 17 (Bibliolandia. Strefa Dzieci). Zainteresowani mogą również zgłaszać się osobiście w Bibliolandii.

Przynależność do struktur Instytutu Książki otwiera przed nami możliwość organizowania spotkań autorskich oraz zapraszania gości na spotkania klubu, analogicznie, jak ma to miejsce w przypadku DKK dla dorosłych. Co więcej, najmłodsi Czytelnicy mogą być pewni, że na rozmowach o książkach nie poprzestaniemy. Owszem, wspólnie będziemy dokonywać wyboru lektur, zaczytywać się w nich i wymieniać wrażeniami. Jednak każde spotkanie z pewnością stanie się jedyną w swoim rodzaju okazją do stymulowania wyobraźni, kreatywnego rozwijania i pogłębiania swojej wiedzy oraz umiejętności. Czekają nas warsztaty, quizy i moc radosnej zabawy, a wszystko przesycone aurą znakomitej literatury.

Prowadzony od 2007 r. DKK dla dorosłych tak wyróżnił się swoją imponującą aktywnością, iż w zeszłym roku został uhonorowany przez koordynator DKK w województwie podkarpackim, Panią Małgorzatę Augustyn  oraz dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie Pani Bożenę Jandę. Grupa moderowana przez Kierownik Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży, Panią Magdalenę Mozgowiec, regularnie spotyka się w każdy ostatni wtorek miesiąca w przytulnej, przesyconej wręcz przyjacielską życzliwością atmosferze. Wspólnie spędzany czas stanowi okazję do całkowitego zanurzenia się w porywających rozmowach o tym, co w danej historii urzeka, a co przygnębia, co złości, a co wprawia w euforię. Już jutro członkinie klubu ponownie spotkają się, by tym razem pochylić się nad reportażem Maren Röger, pt. „Wojenne związki. Polki i Niemcy podczas okupacji”. Pierwsze, organizacyjne spotkanie DKK dla dzieci odbędzie się w czwartek 10 marca. Podczas niego wspólnie ustalimy zasady i harmonogram spotkań oraz wybierzemy pierwszą wspólną lekturę. Już nie możemy się doczekać, a Wy?