Wyróżnienie dla Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży

W tym roku koordynator Dyskusyjnych Klubów Książki w woj. podkarpackim pani Małgorzata Augustyn  oraz dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie pani Bożena Janda   przyznały naszemu Klubowi wyróżnienie za aktywny udział w działalności DKK w latach 2007-2021. Klubowi przyznano nagrodę w postaci czytnika ebooków PocketBook Touch Lux 5.


–  „Jako moderator wyróżnionego Klubu DKK pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które uczestniczyły i uczestniczą w spotkaniach Klubu za zaangażowanie, wytrwałość oraz za miłość do książek o których mogą długo i ciekawie dyskutować”. – mówi Magdalena Mozgowiec, kierownik Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży.

Nagroda jest dla naszego Klubu szczególnym wyróżnieniem i dalszą motywacją do aktywnego promowania czytelnictwa. Dyskusyjny Klub Książki działa w naszej Bibliotece od 2007 roku. W tym czasie Klubowiczki spędziły kilkadziesiąt godzin, czytając i dyskutując nad książkami. W ramach działalności w DKK w naszej Bibliotece gościli znani i nagradzani autorzy w tym m.in.: Jacek Hugo-Bader, Michał Rusinek, Sławomir Koper, Magdalena Grzebałkowska, Elżbieta Cherezińska, Joanna Jax, Radek Rak.

Wszystkich, którzy lubią czytać i rozmawiać o książkach, poznawać nowych autorów i gatunki literackie zapraszamy na spotkania DKK przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy. Kolejne spotkanie odbędzie się 31.08.2021 r. (wtorek), o godzinie 16.00.  Tym razem klubowicze rozmawiać będą o książce Anny Fryczkowskiej –„Cyrkówka Marianna”.