„Zwierzolubne ferie z dębicka Biblioteką” – rekrutacja

Nie możecie się już doczekać wypoczynku i z niecierpliwością odliczacie dni do pierwszego dnia ferii? To niewiarygodne, ale już tylko trzy tygodnie dzielą nas od zimowej przerwy w nauce. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy ani na chwilę nie zapomina o swoich najmłodszych Czytelnikach. Z myślą o Was przygotowaliśmy program zajęć, który pozwoli wypocząć od wytężonego wysiłku intelektualnego. Przed nami wspaniały, pełen wrażeń tydzień, a wszystko w konwencji inspirujących, rozwijających zabaw… ze zwierzakami w roli głównej! Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 7-11 lat na „Zwierzolubne ferie z dębicką biblioteką”. Startujemy 17 lutego 2022r!

„Zwierzolubne ferie z dębicką biblioteką” obejmą niezapomniany tydzień od 17 do 24 lutego. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (grupa do 25 osób), obowiązują wcześniejsze zapisy. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń uczestników.  Na Wasze zapisy czekamy od 1 (wtorek) do 7 lutego (poniedziałek) 2022 r. do godz. 16.00, pod numerem telefonu: 14 683 35 04 wew. 17 (Bibliolandia. Strefa Dzieci). Zajęcia z Dziećmi odbywać się będą w dwóch grupach, w celu zachowania warunków sanitarnych i zapewnienia bezpieczeństwa Uczestnikom w feryjnych zajęciach. 

Uwaga! Informujemy, że w sytuacji zaostrzenia rygoru epidemiologicznego zajęcia zostaną na ten okres zawieszone. Jedyna dopuszczalna formuła to online. Zależy nam na tym, aby nawet w czasie pandemii nasze dzieci doświadczyły troszkę radości w zabawie z rówieśnikami.

O tym, jak wiele zawdzięczamy naszym milusińskim nie musimy chyba nikomu przypominać. W tym roku dedykujemy zimowe ferie naszym czworonożnym i skrzydlatym, puszystym i pokrytym łuską przyjaciołom. Im zwierzamy się ze swoich trosk, one milcząco nas wspierają, rozbrajają psotami i nie odmawiają propozycji nawet najbardziej szalonych zabaw. Pierwszy dzień „Zwierzolubnych ferii z dębicką biblioteką” nieprzypadkowo wypada 17 lutego. Ten dzień od trzech dekad wyjątkowo uroczyście obchodzą Włosi, świętując ze swoimi kotami. Niezależny, nonszalancki, mruczący i łaszący się domowy drapieżca i wyzyskiwacz pochwał od 2006 r. świętuje ze swoimi właścicielami również w Polsce. Dzień Kota służy zwróceniu uwagi nie tylko na przymioty domowych ulubieńców, ale przede wszystkim głębszemu spojrzeniu na potrzeby kotów bezdomnych lub żyjących na wpół dziko.

Program zimowych ferii obfituje w taką moc atrakcji, że trudno wskazać jednoznacznie jego główny punkt. Postaraliśmy się, by różnorodne zabawy i gry edukacyjne oraz zajęcia czytelniczo-literackie stanowiły dopełnienie spotkań z osobami nieprzeciętnymi ze względu na wiedzę, zaangażowanie oraz pasję. Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się dogoterapeuta i oligofrenopedagog oraz jaką cierpliwością i ciekawością świata musi wykazywać się ilustrator (Pani Gabriela Cichowska), podczas pracy nad książeczkami, nim trafią one do rączek małych pasjonatów literatury i sztuki. By kontynuować artystyczny wątek, przewidzieliśmy wyjazd do pracowni „U Beni”, podczas którego Uczestnicy wezmą udział w warsztatach plastycznych. A ponieważ to zwierzolubne ferie, nie może zabraknąć spotkań z bohaterami naszego zimowego wypoczynku. Wybierzemy się wspólnie na Brzozowe Ranczo i poznamy skuteczność „Psiej spółki”.

Także finał „Zwierzolubnych ferii z dębicką Biblioteką” wypadł w okazję szczególną, bo… w Tłusty Czwartek, kojarzący się nieodparcie ze słodkim zapomnieniem i całkowitym oddaniem świętowaniu. Ostatni dzień karnawału zobowiązuje, więc naszą zimową przygodę zwieńczy huczna i przepyszna zabawa, a jeżeli aura dopisze – nawet kulig!

Drodzy Rodzice i Opiekunowie, prosimy o zapoznanie się z treścią Regulaminu „Zwierzolubnych ferii z dębicką Biblioteką” przed zgłoszeniem Dziecka na zajęcia i warsztaty. Warunkiem udziału w projekcie jest  dostarczenie wypełnionej Karty Uczestnika.

Pragniemy podziękować Staroście Powiatu Dębickiego, Burmistrzowi Miasta Dębicy oraz Gas-Trading Podkarpacie za przychylność i wsparcie udzielone naszemu projektowi „Zwierzolubne ferie z dębicką biblioteką”.