Zaproszenie na Wielkie Rodzinne Kredo(L)śnienie w Parku Miejskim im. Skarbek-Borowskiego

Jak często nadarza się okazja, by nadać ulubionym miejscom jeszcze więcej kolorów? Bardzo rzadko, więc należy ją w pełni wykorzystywać. Chociaż zdawałoby się, że jesienią kolorów nie brakuje, październik bywa smutny swą deszczowością i mglistymi porankami. Miejska i Powiatowa Biblioteka w Dębicy i Miasto Dębica serdecznie zapraszają wszystkich, którzy najchętniej kredek i pędzli nie wypuszczaliby z dłoni na Wielkie Rodzinne Kredo(L)śnienie. 15 października w Parku Miejskim im. Skarbek-Borowskiego będziemy rysować, pisać i kolorować aleję. Główna trasa spacerowa dębiczan przeobrazi się w szlak ilustracji, inspirowanych życiem i działalnością Ignacego Łukasiewicza. Startujemy o 10.00! Zabierzcie ze sobą uśmiech i twórczy impet, a resztę zagwarantujemy. Wszystkim Uczestnikom – Rodzinom i Przyjaciołom – obiecujemy wspaniałą zabawę, której efekty będziecie mogli podziwiać, jednocześnie poznając biografię Patrona Roku 2022. Nie zabraknie słodkiej niespodzianki dla najmłodszych, a zziębniętych rozgrzejemy gorącymi napojami. Do zobaczenia!

Podczas Wielkie Rodzinne Kredo(L)śnienie uwaga wszystkich skieruje się ku Ignacemu Łukasiewiczowi. „Szejkowi z Galicji” zawdzięczamy o wiele więcej, niż kojarzoną z jego osobą lampę naftową. Produktów, stworzonych dzięki destylacji ropy używamy na co dzień. Jakie były koleje losu Ignacego Łukasiewicza? Jak wyglądała jego droga do wielkich odkryć i sukcesów, które wcale nie stępiły jego wrażliwości? Wspólne tworzenie kredowych rysunków w makroskali przyniesie nam odpowiedź na te pytania.

Pracę osłodzimy sobie łakociami, a jeżeli dokuczy nam jesienny chłód, rozgrzejemy się pracą oraz gorącą kawą i herbatą. By wspomnienia z naszego Wielkiego Rodzinnego Kredo(L)śnienia pozostały z nami na zawsze, sfotografujemy je dronem i nakręcimy film z kolorowej akcji.

Wielkie Rodzinne Kredo(L)śnienie należy do cyklu działań, realizowanych w ramach projektu „Oleum petroleum – Świet(l)na przyszłość za sprawą Ignacego Łukasiewicza” z Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza w ramach PROGRAMU GRANTOWEGO „ROZGRZEWAMY POLSKIE SERCA”.

Konkurs realizowany jest w ramach zadania „Oleum petroleum – Świet(l)na  przyszłość za sprawą Ignacego Łukasiewicza” z Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza w ramach PROGRAMU GRANTOWEGO „ROZGRZEWAMY POLSKIE SERCA”.