Zaproszenie na Świętojańskie Powitanie Lata w Dębickiej Strefie Kultury w Funduszami Europejskimi

Dni przed wakacjami dłużą się w nieskończoność… To nie złudzenie – naprawdę cieszymy się teraz długimi, pełnymi słonecznych przyjemności dniami, a naszymi myślami zawładnęły fantazje o wakacyjnym wypoczynku. Duzi i mali pytają: Kiedy rozpocznie się lato? W Dębickiej Strefie Kultury z Funduszami Europejskimi znamy odpowiedź na to pytanie. Chcecie ją poznać? Z wielką radością MiPBP w Dębicy wraz z Burmistrzem Miasta Dębicy i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Dębicy zaprasza na Świętojańskie Powitanie Lata w Dębickiej Strefie Kultury, które odbędzie się w sobotę, 24 czerwca Parku im. Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przy DK Śnieżka. Powitanie najbardziej beztroskiej i wyzłoconej słońcem pory roku rozpoczynamy o 15.00. Otwierający wspólne świętowanie ekopiknik wypełnią najprzeróżniejsze aktywności, rozbudzające w nas ekoempatię i pozwalające z zupełnie innej perspektywy spojrzeć na nasze środowisko oraz potencjał prostych działań. Piknikowicze wezmą udział w warsztatach trash art i rękodzieła, pokazach recyklingowego ula oraz obejrzą projekcje filmów, a także rozsmakują się w najzdrowszej ze słodyczy – miodzie – podczas degustacji. Od 17.00 na szczególne względy mogą liczyć najmłodsi, ponieważ to właśnie dla nich przygotowano cały kalejdoskop atrakcji – od radosnych zabaw i animacji, poprzez malowanie buziek i szaleństw na dmuchańcach, a także konkursy. Im bliżej zmierzchu, tym więcej wrażeń artystycznych, a to za sprawą uczniów Szkoły Muzycznej YAMAHA, których koncert poprzedzi najjaśniejszą w konstelacji gwiazd wieczoru – zespół Redlin. Świętojańskie Powitanie Lata obfitować będzie również w doznania smakowe, ponieważ na w Dębickiej Strefie Kultury z FE uczta duchowa łączy się z ucztą dla zmysłów dzięki darmowym lodom oraz degustacji przysmaków tradycyjnej kuchni polskiej. Zachęceni? Do zobaczenia! 

Nie mamy nawet cienia wątpliwości, że tak powitane lato pozostanie z nami na wiele dłużej, niż tylko pełnia wakacyjnych miesięcy. Nie zastanawiajcie się nawet minuty i już teraz rezerwujcie sobotę, 24 czerwca na przepyszną – również dosłownie – sobotę w gronie Waszych Przyjaciół i Rodziny. W Dębickiej Strefie Kultury z Funduszami Europejskimi, nawet bawiąc się do utraty tchu nie zapominamy o tym co istotne, radość, łącząc z równie szczęśliwym samorozwojem, edukacji ekologicznej i stałym umacnianiu wiary w braterstwo i wspólny cel, jakim jest troska o naszą planetę. Poszczególne części Świętojańskiego Powitania Lata w Dębickiej Strefie Kultury w Funduszami Europejskimi zaplanowaliśmy tak, by płynne przejścia od ekopikniku, poprzez czas zabaw aż do doznań melomańskich równoważył rekreację z walorami integracyjnymi i edukacyjnymi.

Dębicka Strefa Kultury z Funduszami Europejskimi to cykl wydarzeń edukacyjno-kulturalnych, realizowanych dzięki Konkursowi „Fundusze Europejskie wokół nas”. Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Wsparcie procesu wdrażania RPO WP poprzez działania o charakterze informacyjno-promocyjnym, edukacyjnym i integracyjnym w ramach środków REACT-EU”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

dofe #dniotwartefunduszyeuropejskich #EUinmyregion, #Europawmoimregionie, #funduszeeuropejskie #funduszeeuropejskiedlapodkarpacia #fep #FEP