Za zamkniętymi drzwiami

Przed nami trudny czas, sytuacja jest poważna i nie wolno nam bagatelizować zagrożenia, ale pamiętajmy, że to co słuchamy, oglądamy, czytamy wywiera na nas ogromny wpływ.

Miejska i Powiatowa Biblioteka w Dębicy jest nieczynna dla czytelników. To dla nas – Dyrekcji i pracowników – również nie jest komfortowa sytuacja. Mimo pracy bieżącej, jak wprowadzanie książek do systemu bibliotecznego, oprawianie, oraz przygotowywanie księgozbioru do udostępniania w nowym systemie Sowa OPAC brakuje nam tej niepowtarzalnej interakcji z Wami – naszymi Czytelnikami.

Ale pamiętajmy:

pobrane.png

Źródło: demotywatory.pl

Mimo wszystko zachęcamy do czytania książek. Czytanie uspokaja, a zamieszczony powyżej mem utwierdza w przekonaniu, że czytany tekst może przenieść nas w wymarzone miejsce. To dobry czas na czytanie lektur szkolnych, powrót do klasyki, a także czytanie bajek dzieciom.

Poniżej polecamy strony, gdzie można znaleźć darmowy dostęp do znanych i lubianych pozycji.

https://wolnelektury.pl/

Wlaściwie każdy wiersz

"Właściwie każdy wiersz" – czyta Wisława Szymborska.

Opublikowany przez Wisława Szymborska Piątek, 6 marca 2020

Podczas siedzenia w domu nie musisz się nudzić, możesz nadrobić zaległości w lekturach. Empik udostępnił za darmo 11 tysięcy swoich audioboków, e-booków oraz słuchowisk. Promocja trwa 60 dni od daty zalogowania się do systemu. Należy wejść na stronę: https://www.empik.com/czas-w-domu, aby dowiedzieć się więcej. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

https://ninateka.pl/film/nowe-szaty-cesarza-hans-christian-andersen

https://polska-poezja.pl/ – Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo w serwisie YouTube.

http://audio-bajki.pl/bajki-klasyczne/item/113-o-rybaku-i-zlotej-rybce-bajka-mp3 – nagrania znanych bajek dla dzieci.

Życzymy Państwu dużo zdrowia!