Wyróżnienie w konkursie na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2023 dla MiPBP w Dębicy

Drodzy Czytelnicy – zawdzięczamy Wam bardzo wiele – począwszy od codziennych spotkań, rozmów, wymiany wrażeń, aż po… Niewyczerpane źródło inspiracji i pozytywnej energii, napędzającej do podejmowania wyzwań. Pomostem nas łączącym jest pasja, dzięki której nie brakuje nam okazji do spotkań w bibliotece – i poza jej murami, podczas niezliczonych wydarzeń kulturalnych. Co roku wspólnie świętujemy podczas Tygodnia Bibliotek, a emocje z tegorocznego festiwalu wszystkich czytelników i bibliotekarzy potęguje nagroda, którą została uhonorowana Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy – Wasza biblioteka! 16 listopada 2023 r. podczas XII Konferencji dyrektorów bibliotek powiatowych Dyrektor MiPBP w Dębicy, Pani Monika Rojek-Kałek, odebrała z rąk Prezes Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Pani dr Barbary Budzyńskiej, wyróżnienie w konkursie na najciekawsze wydarzenie zorganizowane w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK 2023 pod hasłem: „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Z pewnością pamiętacie kalejdoskopowo barwny korowód atrakcji, zwieńczony Nocą Bibliotek, całość utrzymaną w awanturniczo-przygodowym tonie, uwielbianym przez niestrudzonych wędrowców. Serdecznie dziękujemy Organizatorom konkursu za docenienie naszego zaangażowania. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy na ręce Was – naszych Czytelników i naszych Partnerów!

16 listopada 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu rozpoczęła się dwudniowa XII konferencja dyrektorów bibliotek powiatowych, pełniących funkcje powiatowe i miejskich siedzibach powiatów a terenie województwa podkarpackiego. Jej wiele mówiący tytuł: „W STRONĘ UŻYTKOWNIKA – o rozwoju publiczności w bibliotekach” silnie akcentował rolę Czytelnika oraz konieczność orientowania się instytucji kultury właśnie na niego.

Prócz cennych prelekcji, program konferencji objął również rozdanie nagród w konkursie na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK 2023 pod hasłem: „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”, ogłoszonego przez Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie. Nasza radość z otrzymanego wyróżnienia jest przeogromna, a wiąże się z nią niewysłowiona wdzięczność za możliwość organizacji wydarzeń dla tak zaangażowanej społeczności i jednocześnie za dostrzeżenie naszych inicjatyw pośród tak wielu kreatywnych, niesztampowych i absorbujących pomysłów innych bibliotek. Wygrana w konkursie nie oznacza jednak, że spoczniemy na laurach – wręcz przeciwnie, trudno o mocniejszą stymulację zmysłu twórczego i zachęty do dalszych animatorskich działań! Spodziewajcie się zatem niespodziewanego w najbardziej ekscytującym wydaniu.