Wskakuj do NOCNEGO EKSPRESU BIBLIOTECZNEGO NA AKADEMICKĄ

XXI Tydzień Bibliotek oraz Noc Bibliotek w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy wesoło zaprasza wszystkich Czytelników do uroczystych, pełnych radości i atrakcji obchodów XXI Tygodnia Bibliotek! Wspólnie przeobraźmy nasze wspólne święto w podróż ku nieznanemu. Kierunek – przygoda! Gwarantujemy, że takim pociągiem jeszcze nie pędziliście. Pomkniecie przez wszystkie stacje fantastycznych przeżyć i nieoczekiwanych doświadczeń, gromadząc mądrości z baśniowych morałów oraz pędząc ku kolejnym niesamowitym wrażeniom w ciekawości – co dalej? Co dalej? Nie czekaj i już dziś zarezerwuj swój bilet na Nocny Ekspres Biblioteczny na Akademicką, by wspólnie z Bibliotekarkami uczcić tydzień – i noc – Twojej ukochanej Biblioteki!

Zanim zapadnie zmierzch Nocy Bibliotek, daj się zaprosić na spotkanie z Olimpijczykiem – Józefem Lipieniem, które odbędzie się 8 maja 2024 r. o godz. 17.00. Po inauguracji spotykamy się 10 maja o godz. 17.00 – by krzyknąć głośno: ODJAZD! i dać się ponieść wielobarwnemu korowodowi bajkowych postaci. Zapewniamy, że to nie koniec atrakcji! W Waszej Bibliotece święto trwa aż do 21 maja, kiedy to towarzyszem naszej podróży oraz przewodnikiem zostanie Marcin Kydryński, wędrowiec rozmiłowany w muzyce, literaturze i fotografii. Nie zwlekaj – nawet w Nocnym Ekspresie na Akademicką ilość miejsc ograniczona!

Dobra wiadomość brzmi – nie musicie już czekać na bilet do Hogwartu czy innej magicznej szkoły! Weźcie sprawy w swoje ręce i rezerwujcie bilet na Nocny Ekspres Biblioteczny na Akademicką, by 10 maja 2024 r. zatracić się w zabawie osnutej magią i tajemnicami pod rozgwieżdżonym niebem. Wyruszamy o 17.00, a naszą pierwszą stacją jest scena teatru. Ekspres zabierze podróżnych na spektakl Teatru Lalek „Kukiełka” na spektakl pt. „Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki”.

Od 17.45 do 20.30 Dzieci spędzą czas na bez reszty absorbujących poszukiwaniach odpowiedzi przy zagadkowych stoiskach. Zatracą się w artystycznych działaniach podczas zajęć kreatywno-literackich, a gimnastyce intelektu towarzyszyć będzie energetyzujący ruch podczas konkurencji ruchowych. Stacja dmuchańcowa porwie Uczestników do szaleńczych skoków, natomiast  na ekspozycji z rękodziełem Dzieci z Przystani Świętego Mikołaja będzie można podziwiać prześliczne prace wykonane przez naszych ukraińskich Przyjaciół.

Atrakcje adresowane są dla zaczytanych Dzieci w wieku 7-12 lat. Wasze rezerwacje przyjmujemy do 7 maja 2024 r. w Bibliolandii. Strefie Dzieci pod numerem tel.: tel: 14 683 35 04 wew. 17.

Nie spóźnijcie się ani z rezerwacjami, ani na Nocny Ekspres Biblioteczny na Akademicką!

Podsumowując:

KTO: Dzieci w wieku 7-12 lat

DOKĄD: ul. Akademicka 10, Wasza Biblioteka

KIEDY: 10 maja 2024 r. , godz. 17.00-20.30

STACJE:

  • Warsztaty kreatywne – zajęcia plastyczne dla dzieci,
  • Zajęcia kreatywno-literackie,
  • Zajęcia ruchowe,
  • Zagadkowe stoiska,
  • Dmuchaniec dla dzieci,
  • Ekspozycja z rękodziełem Przystani Świętego Mikołaja.  

Drodzy Czytelnicy, XXI Tydzień Bibliotek świętujemy razem, rozpoczynając 8 maja 2024 r. Corocznym obchodom naszego święta, poświęconym wspaniałości literackich wrażeń towarzyszyć będą interesujące wydarzenia kulturalne, więc zostańcie z nami!

Do zobaczenia!