Weekend majowy – Godziny pracy MiPBP w Dębicy

Pierwsze dni maja kojarzą się nam z beztroskim odpoczynkiem. Podczas następujących po sobie trzech istotnych dla nas, Polaków, uroczystości, zwykliśmy cieszyć się pełnią wiosennej bujności. Jednak majówka to zarazem pora refleksji nad naszym dziedzictwem historycznym i kulturowym. Po Święcie Pracy zanurzamy się w zadumie nad chlubnymi kartami dziejów naszej Ojczyzny, towarzyszącej Dniowi Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie, w Święto Narodowe 3 Maja wspólnie spotykamy się podczas uroczystości patriotycznych, by upamiętnić zaszczytną rocznicę jednego z fundamentów polskiej tradycji i nowoczesnej państwowości, Konstytucji 3 Maja.  Drodzy Czytelnicy, w związku z tym, że tradycyjnie planujemy na te dni liczne wyjazdy i odpoczynek, zmienią się nieznacznie godziny naszej pracy. Chcielibyśmy Was poinformować, że w poniedziałek, 2 maja nasze placówki czynne będą do godziny 16.00. Wyjątek stanowi Filia nr 1 na ul. Bojanowskiego 18, która tego dnia pozostanie nieczynna. Godziny pracy Filii nr 2 na ul. Krakowskiej 75 pozostają bez zmian (10.00-14.00). 

Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy – bo tak brzmi pełna nazwa święta, obchodzonego 1 maja – to okazja do zwrócenia uwagi na wartość pracy. Może z powodzeniem posłużyć nam jako impuls do wnikliwego przyjrzenia się naszym osiągnięciom i celom, a także docenienia samych siebie za sumienność, konsekwencję i upór. Z kolei Święto Narodowe 3 Maja, ucieleśniające ideę jednomyślności i dbania o dobro wspólne, niech uzmysłowi nam, jak cenne są: wolność, suwerenność oraz poczucie godności, a także duma z bycia Polakiem. To również asumpt do zastanowienia się, co właściwie oznacza i do czego obliguje nas bycie Polakiem. Te dwie uroczystości rozdziela Święto Flagi, symbolu konsolidującego w sobie naszą waleczność, szlachetność i honor.

Tegoroczny weekend majowy dla wielu z nas trwać będzie kilka dni. Życzymy Wam, by ten czas mijał Wam bezpiecznie i prócz istotnych refleksji, przyniósł Wam wytchnienie i wewnętrzne wyciszenie. Wiemy, że część z Was planuje odwiedziny Bliskich, inni z kolei pozostaną w domu, wykorzystując wolny czas na realizację wciąż odraczanych planów.

Drodzy Czytelnicy, przepraszamy za niedogodności, a równocześnie gorąco zachęcamy do wizyt i spotkania w Dniu Flagi. Tych z Was, którzy wyjeżdżają, zapraszamy do odwiedzin bibliotek jeszcze przed podróżą. Książka to doskonały towarzysz, którego obecność docenimy niezależnie od tego, czy planujemy pełen atrakcji wyjazd, czy raczej preferujemy domatorskie wyciszenie.

Książki z naszych półek polecają się na majówkę!