„Wakacyjna eskapada z dębicką biblioteką” – REKRUTACJA!

W dziecięcych oczach wakacje stanowią otwartą na oścież bramę, zapraszającą do tego, by sprawdzić, co kryje się w świecie zasłoniętym na całe dziesięć miesięcy wypełnionych szkolnymi obowiązkami. Szczęśliwie, czas potrafi prześcignąć nawet najlepszych sprinterów i niepostrzeżenie zaprasza na przyjemności serwowane w towarzystwie letniej beztroski i lekkiej jak chmurka uciech. Do najlepszych wakacyjnych przyjemności należą wyprawy – mniej lub bardziej brawurowe, pionierskie i iskrzące czarem tajemnicy. Wiemy, jak bardzo nasi najmłodsi Czytelnicy kochają podróżować dzięki książkom i wraz z książkami. A co Wy na to, by odbyć wspólną niezapomnianą wędrówkę, ucząc się kunsztu podróżowania i jednocześnie poznawać niezgłębione piękno świata? Serdecznie zapraszamy wszystkich poszukiwaczy przygód w wieku 7-12 lat na „Wakacyjną eskapadę z dębicką biblioteką”, dzięki której poznacie niesamowite zakątki świata, zachwycicie się cudami natury i zadziwicie niezwykłością odległych kultur. Podróżując, nie ominiecie także naszych ojczystych skarbów. Śmiałków czeka moc wspaniałych przeżyć, nieoczekiwanych odkryć, nowych przyjaźni i jeszcze więcej radości, niż jesteście sobie w stanie wyobrazić.  

„Wakacyjna eskapada z dębicką biblioteką” stanowi cykl zajęć literacko-artystycznych, ruchowych, oraz warsztatów i wyjazdów, realizowanych w ramach projektu „Wędrówki po świecie z dębicką biblioteką”. Letnia przygoda rozgrywać się będzie w dniach 18-25 sierpnia 2023 r. w godz. 9.00-13.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń uczestników. Na Wasze zapisy czekamy od 7 (poniedziałek) do 11 (piątek) sierpnia 2023 r. od godz. 10.00. pod numerem telefonu: 14 683 35 04 wew. 17 (Bibliolandia. Strefa Dzieci).

W tak barwnym, jak szerokim repertuarze nieszablonowych atrakcji dla młodych poszukiwaczy przygód zebraliśmy moc fascynujących propozycji. Naszą wojaż przekornie rozpoczniemy od rekordowo długiego – kangurzego – skoku na Antypody, przecząc stereotypowi, że początki bywają trudne. Urzeczeni niezwykłością australijskiej flory i fauny, bynajmniej nie zapomnimy o tym, jak godne podziwu są skarby polskiej kultury i zaskakujące dobrodziejstwo, jakim może być… glina. Dzięki wyjazdowi do Medyni Głogowskiej, poznamy historię ceramicznego zagłębia Podkarpacia, rozsławiającego naszą Małą Ojczyznę nie tylko w kraju, ale i na świecie. Kolejnego dnia czeka nas spotkanie ze zwierzątkami tyleż uroczymi, co łagodnymi i zabawnymi. Spotkanie z alpakami z Małej Łąki pomoże łowcom przygód zrozumieć, jak ważne są w naszym życiu zwierzęta i że nie tylko człowiek może być lekarzem. Niezwykłą podróż dookoła świata przybierze formę gry terenowej, a Kraj Kwitnącej Wiśni objawi się nam zarówno jako synonim dobrych manier, wysublimowania sztuki oraz nauki, a także lider technologii. Ta ostatnia ma wyjątkowo słodkie oblicze dzięki robotom edukacyjnym Photon, które będą miały okazję „oswajać” uczestnicy wyprawy. Splot przeszłości i przyszłości wcale nie musi się opierać na dysonansach. Ostatni dzień „Wakacyjnej eskapady z dębicką biblioteką” spędzimy na rozległych preriach, gdzie zawitamy do indiańskiej wioski, poznając kulturę rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z treścią Regulaminu „Wakacyjna eskapada z dębicką biblioteką”  przed zgłoszeniem Dziecka na zajęcia i warsztaty. Warunkiem udziału w projekcie jest dostarczenie do dnia 11 sierpnia (piątek) do godz. 16.00 wypełnionej Karty Uczestnika.

REGULAMIN

KARTA UCZESTNIKA I OŚWIADCZENIE

Na „Wakacyjną eskapadę z dębicką biblioteką” wyruszamy dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Program Partnerstwo dla książki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury – Program Partnerstwo dla książki”