Tylko pomyślne wróżby! Czarodziejskie andrzejki w Przystani Świętego Mikołaja w Dębicy

Zdawałoby się, że racjonalizm, rozsądek i surowa rzeczowość wzięły całkowicie w posiadanie XXI stulecie. Jednak noce tak wyjątkowe, jak andrzejki, kiedy w atmosferze zabaw rozmywają się granice między realnością a snami, całkowicie przeczą supremacji rozumu. W Przystani Świętego Mikołaja zamiast zdrowego rozsądku wybieramy raczej… zdrową dawkę endorfin i nie pozwalamy, by okazja do spotkania spowitego magią bezpowrotnie przed nami umknęła. Wręcz przeciwnie, z niecierpliwością odliczamy czas, podekscytowani perspektywą niezapomnianej, emocjonującej zabawy, uprzyjemnionej grami, zabawami, a także – uchylającej rąbka tajemnicy naszej przyszłości. W piątek, 24 listopada 2023 r. czas stanął dla nas w miejscu, gdy wspólnie świętowaliśmy andrzejki, hołdując tradycji tańców, gier, zabaw i prób zgłębienia tajemnic nadchodzących wydarzeń. Doskonałą zabawę roześmianym Dzieciom gwarantował niedościgniony duet – Kinder Sid i animatorka Madzia – nie pozwalający nawet na sekundę wytchnienia od scenicznych, widowiskowych szaleństw. Czarodziejskie andrzejki w Przystani Świętego Mikołaja w Dębicy pozwoliły zatracić się w świecie niczym nieskrępowanej wyobraźni, radości, entuzjazmu i serdeczności. Żywiołowy taniec i radosny śpiew łączyły się harmonijnie z wróżbami, których wydźwięk był jednoznaczny – przed nami świetlana przyszłość, rysowana tylko czystymi, jasnymi kolorami.    

Piątkowy wieczór, domykający pracowity i wydłużony oczekiwaniem tydzień wypełniła nam euforyczna zabawa. Rówieśnicy z Polski i Ukrainy zatracili się bez pamięci w cudownej atmosferze czarodziejskiego spotkania, tańcząc, śpiewając, stawiając czoła wyzwaniom we wspólnych grach i zabawach. Energetyzująca, porywająca do szaleństw na parkiecie muzyka w połączeniu z serdeczną atmosferą skutecznie przepędziły wszelką nieśmiałość i sprawiły, że wymówki o nieumiejętności tańca zniknęły, jak za dotknięciem magicznej różdżki. Uwielbiane przez Dzieci dyskotekowe atrakcje Kinder Sid wraz z animatorką Madzią harmonijnie spletli z niezliczoną ilością zabaw i konkurencji ruchowych, gier na spostrzegawczość oraz zręczność. Z kłębów ciężkiego dymu wynurzali się kolejni tancerze, przebrani na tę okazję w najrozmaitsze kostiumy, a ławice baniek mydlanych zwielokrotniały blaski rozmigotanych świateł.

Roześmiane Dzieciaki bawiły się do utraty tchu w zaspach sztucznego śniegu, wyczekując na kolejne wróżby, umożliwiające im zajrzenie w przyszłość. Każdy z Uczestników zabawy mógł poznać, jaką karierę szykuje dla niego przeznaczenie, a także popaść w krótkotrwałą zadumę, interpretując naklejkowe wróżby. Jednak żadna z kontemplacji nie mogła trwać długo, kiedy skoczna muzyka nadaje rytm ruchom, a przyjaciele porywają do szaleńczego korowodu. Prowadzący zabawę świetnie znają zaklęcia przepędzające smutki, odpędzające strachy i wywołujące szczere uśmiechy na dziecięcych buziach.

Nasze czarodziejskie polsko-ukraińskie andrzejki, migoczące wyrazistymi kolorami, niczym całe fontanny konfetti i serpentyn przeistoczyły się w radosne spotkanie przyjaciół, podczas którego wielbiciele scenicznych atrakcji mogli absolutnie zatracić się w błogostanie estradowych przyjemności. W aurze porozumienia, serdeczności, życzliwości oraz wiary w przyszłość mijały kolejne minuty, odliczane piosenkami i tańcami. Po raz kolejny nasze przekonanie, iż szczęście naprawdę jest na wyciągnięcie ręki zostało przypieczętowane wspaniałą zabawą, pozostawiającą po sobie przepiękne wspomnienia.

Z całego serca dziękujemy Fundacji Świętego Mikołaja za drugą już polsko-ukraińską magiczną zabawę andrzejkową. Czarodziejskie splot tradycji z dziecięcymi marzeniami zyskuje dzięki Wam wyjątkowy wymiar – czarowną nadrzeczywistość, w której marzyciele mogą wciąż snuć i realizować swoje sny. Dzięki Wam każda wróżba jest pomyślną!  

Projekt współfinansowany przez Fundację Świętego Mikołaja
w ramach programu Przystań św. Mikołaja.