Trwają zapisy na Bicyklomanię

Wciąż jeszcze można zapisać się online na Bicyklomanię 2022.  Rajd dla zdrowia z powodu deszczu został przełożony na 24 września. W czasie imprezy promowana będzie nie tylko aktywność fizyczna, ale również profilaktyka uzależnień. Na uczestników czekać będzie koszulka oraz liczne atrakcje dla całych rodzin.

Uczestnicy „Rajdu dla zdrowia” będą mieli do pokonania blisko 30 km odcinek z Dębicy do Korzeniowa z powrotem. Bicyklomania rozpocznie się o godzinie 10.00 na Placu Solidarności w Dębicy. Postój z kolei zostanie zorganizowany na boisku sportowym przy Zespole Dworsko-Parkowym w Korzeniowie, gdzie każdy rowerzysta otrzyma posiłek regeneracyjny.

Finał rajdu zostanie połączony z piknikiem profilaktycznym i integracyjnym na stadionie miejskim przy ul. Akademickiej. Tam na uczestników czekać będą animatorzy, którzy przeprowadzą konsultacje i pogawędki związane z tematyką uzależnień oraz konkursy z nagrodami. Z kolei Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, w ramach projektu „Coolturalna przygoda z Funduszami Europejskimi”, przygotuje szereg innych atrakcji m.in. mega grę planszową, ściankę wspinaczkową, strzelanie z łuku, dmuchańce dla dzieci, watę cukrową, fotobudkę oraz grill. „Coolturalna przygoda z Funduszami Europejskimi” jest realizowana dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Na „Bicyklomanię 2022 – Rajd dla zdrowia”  wciąż można dokonać zapisów w formie online https://zapisydebica.pl/form1 lub na starcie w dniu rajdu. Każdy uczestnik, który wcześniej zarejestruje się do udziału w  rajdzie, otrzyma pamiątkową koszulkę.

Regulamin i oświadczenie

#funduszeeuropejskie #funduszeUE #EUinmyregion #funduszeeuropejskiedlapodkarpacia #EuropejskiRokMłodzieży