Spotkanie z Pippi Pończoszanką w MiPBP Filii nr 4

Dziewięcioletnią mieszkankę Willi Śmiesznotki zna niemal każde dziecko. A jeżeli nie – pora to nadrobić! Pippilotta Wiktualia Firandella Złotomonetta Pończoszanka, bo tak brzmi pełne imię najsilniejszej dziewczynki na świecie, będzie niecierpliwie czekać na wszystkich wielbicieli książek Astrid Lingren już jutro, 27 stycznia 2022r., w Filii nr 4 przy ul. Cmentarnej 1. W imieniu ulubionej bohaterki naszych Najmłodszych Czytelników, serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci wraz z Rodzicami na niesamowite spotkanie, podczas którego Pippi opowie, jak zostać piratem, dlaczego lubi swoje piegi i… że dzieci niekoniecznie muszą być suche.

Choć trudno w to uwierzyć, obdarzona niedoścignioną wyobraźnią i odwagą Pippi Pończoszanka w tym roku skończy 77 lat. Już od siedmiu dekad uczy kolejne pokolenia, że warto każdego dnia odkrywać świat na nowo, patrząc na niego z zupełnie innej perspektywy, niż tylko przez sztywne podporządkowanie nawykom, konwenansom i utartym schematom. Podczas jutrzejszego spotkania, niestrudzona poszukiwaczka i kolekcjonerka osobliwych przedmiotów zachęci swoich Gości do bycia sobą, niezależnie od wszystkiego. Figlarna rudowłosa dziewczynka z rozbrajającą szczerością i prostotą uczy, że możesz żyć tak, jak pragniesz, jeżeli tylko nie krzywdzisz innych. Naruszenie kilku zasad, choćby tylko w celach badawczych, nie spowoduje katastrofy, a może uczynić nas szczęśliwymi. Pippi nie ma sobie równych w udowadnianiu, że ani sędziwy wiek, ani imponujący wzrost nie są równoznaczne z zasobami mądrości i odwagi.

Pippi będzie czekać na Was w Filii nr 4 od godz. 10.00 do 15.00. Każdego ze swoich Gości powita promiennym uśmiechem oraz kolorowym, równie wesołym balonikiem. Już teraz przygotujcie sobie pytania, które zawsze chcieliście jej zadać, ponieważ Pippi dumnie zapowiedziała, że nie zawaha się odpowiedzieć na każde z nich – im bardziej szczegółowe, tym lepiej. Pamiętajcie jednak, że piegowata siłaczka ma niebywały talent do opowiadania niestworzonych historii. Innymi słowy – świetna z niej kłamczucha. Drogie Dzieci, przed Wami niepowtarzalna okazja, by poznać dokładną biografię Waszej ulubionej bohaterki i wszystkie jej przygody. Pippi z ochotą pozna Was również z bohaterami innych książek Astrid Lindgren. Ponadto, każde Dziecko będzie mogło spróbować szczęścia w loteryjce z nagrodami, a także uwiecznić nieprawdopodobne spotkanie w fotobudce lub po prostu, fotografując się z Pippilottą, a zachowane zdjęcie pokazać sceptykom, nieobecnym na tak nietypowym spotkaniu.  

Wielbiciele książek Astrid Lindgren, nie wahajcie się ani chwili. Szczęśliwa i niezależna, choć czasami nieco niepoważna Pippi czeka na Was! Do zobaczenia jutro!