Spotkanie i warsztaty z Dariuszem Rekoszem

Tajemnica Neptuna, Siostrzyczka, Szyfr Jana Matejki, Zamach na Muzeum Hansa Klossa dla dorosłych, a dla dzieci detektywistyczne serie Mors, Pinky i… o przygodach Leszka i Ali, czy Czarny Maciek, to niektóre pozycje z dotychczasowego dorobku artystycznego Dariusza Rekosza.  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy  zaprasza uczniów szkół podstawowych (klasy V-VI) na spotkanie autorskie i warsztaty detektywistyczne 20 września br. o godz. 10:00 oraz o godz. 12:00 do Czytelni przy ul. Akademickiej 10. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 16 września 2022 r. pod numerem telefonu 14/683 35 04 wew. 11. Liczba miejsc ograniczona.

Dariusz Rekosz jest autorem książek przygodowo-detektywistycznych dla dzieci i młodzieży oraz komedii i kryminałów dla dorosłych. Animator kultury, twórca scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonista. Swoją przygodę z książką rozpoczął od napisania serii przygód „Mors, Pinky i…”. Zdobywca pierwszego miejsca (2008) w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne. W roku 2012 jedna z jego powieści otrzymała tytuł „Najlepsza książka na lato” – w kategorii książek dla dzieci i młodzieży. Honorowy Ambasador Literatury Dla Dzieci i Młodzieży kampanii „Mama, Tata … Myself?”.

Nakładem Wydawnictwa W.A.B. – w serii „z kotem” – ukazały się jego powieści dla młodzieży: „Czarny Maciek i wieża śmierci”, „Czarny Maciek i wenecki starodruk” oraz „Czarny Maciek i tunel grozy”. Jako animator kultury promuje czytelnictwo poprzez nieszablonowe spotkania autorskie oraz unikatowe spotkania z gwiazdami polskiego kina, telewizji i estrady.

Wydarzenie realizowane jest w ramach zadania „Bibliotek@rz Bliżej NAS”
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”