Słodki Dzień Kobiecych Spotkań w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy

Dynamika naszej codzienności już tak jest utkana, że między wczoraj a jutro nie pozostawiamy sobie miejsca na TERAZ. Dlatego postanowiłyśmy, że tegoroczny Dzień Kobiet w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy stanie się czymś więcej, niż tylko grzecznym ukłonem konwencji, a do życzeń dodamy pewien podarunek… 8 marca 2024 r., kiedy w różnych zakątkach świata kobiety otrzymywały naręcza kwiatów, prezenty, niespodzianki, w Waszej bibliotece trwało święto ku czci kobiecej subtelności, śmiałości i odkrywczości, a także pasji. Z okazji połączenia literacką pasją i z okazji Dnia Kobiet spotykałyśmy się, by wspólnie łapać wciąż uciekające TERAZ. Postawiłyśmy na słodycz we wszystkich jej odmianach. Zatem: słodkie wspomnienia, kojące książki, słodycz łakoci i słodycz zrozumienia. Do tego słodycz zaskoczenia – bo oprócz słodkiego stołu na nasze Czytelniczki czekała książkowa niepodzianka, bukiety origami i bukieciki ze słodkości. Są takie prezenty, które nie podlegają wycenie: czas, zrozumienie, obustronna troska oraz zaufanie. Dziękujemy wszystkim Czytelniczkom, którym zawdzięczamy poczucie sensu naszej pracy, wspierających nas i obdarzających nas uśmiechem. Pamiętajcie – uwielbiamy spotkania z Wami nie tylko od święta. Czy inaczej – z Wami świętujemy każdego dnia!

Słodycz kojarzy się z dzieciństwem, bezpieczeństwem i spokojem, a także z nagrodą i celebracją, z kobiecą delikatnością, dziewczęcym urokiem oraz macierzyńską troską. Dlatego też nie wyobrażałyśmy sobie Dnia Kobiet bez tego aspektu. Naturalnie, rozumiemy, że otacza nas rzeczywistość, która nie zawsze jest różowo lukrowana. Jednak, jeżeli możemy sprawić sobie przyjemność, dlaczego jej sobie odmawiać? 8 marca to okazja idealna do tego, by w kobiecym gronie zatrzymać czas, podarowując sobie przyjemność bycia ze sobą – w rozmowie i zadumie. Czasami wybieramy się na kawę z przyjaciółką, innym razem na samotną randkę. A gdyby tak przeistoczyć na jeden dzień wnętrze biblioteki w kameralną kawiarenkę? To marzenie zrealizowałyśmy razem z naszymi wspaniałymi Czytelniczkami.

Dzień Kobiet dla każdej oznaczał podarunek-niespodziankę. W tulipanach origami skrywały się sentencje o kobietach, a najmłodsze zaczytane damy otrzymywały lizaczkową stokrotkę. Wszystkie nasze wyjątkowe Kobiety mogły wybrać sobie niespodziankę książkową, zabierając ze sobą prócz wypożyczonych pozycji pisarską tajemnicę. Na słodkim stole piętrzyły się łakocie, a słodkość smakołyków balansowała aromatyczność gorącej kawy i herbaty. Wszystkiemu akompaniowały niekończące się rozmowy, rozsnute od tematu do tematu, od książki do książki. Jedna dygresja pociągała kolejną, wspomnienie otwierało wspomnienie. Podczas gdy w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży trwały kobiece rozmowy, Bibliolandia rozbrzmiewała śmiechem bawiących się, szczerze zaskoczonych i szczęśliwych Dzieci. Młodsze Czytelniczki spędzały czas na magicznym dywanie lub bawiąc się w dziecięcym zakątku, zapominając zupełnie o upływie czasu.

I tak przewracały się stronice Słodkich Kobiecych Spotkań w Waszej bibliotece. Słodycz ożywcza i odżywcza, kojąca i inspirująca odmierzała nam wspólny czas naszego wyjątkowego Dnia Kobiet. Dziękujemy Wam, raz jeszcze życząc wszystkiego pięknego!