Roześmiane to rozstanie – „Pożegnanie Wakacji 2021 w ramach Dnia Osiedla Mickiewicza”

Lato to pora roku najszczodrzejsza w przyjemności, podróżnicze uniesienia i sentymentalne oderwanie od rzeczywistości. Zasługuje zatem na nadzwyczajne pożegnanie. Kapitalna eksplozja koncepcji i interdyscyplinarna kompilacja różnorakich działań, fantastyczna i wręcz nieprawdopodobna jako zaszczytne pożegnanie lata? Na dodatek dla wszystkich? Właśnie tak, z wielkim rozmachem mogliśmy wspólnie złożyć wakacjom pożegnalny ukłon, nie mając cienia wątpliwości, że niezapomniana zabawa stanowi doskonałe i pomyślne preludium do polskiej złotej jesieni. Pożegnanie lata w ramach Dnia Osiedla Mickiewicza przypominało efektywną i jaskrawą mozaikę, splecioną z najprzeróżniejszych pomysłów. W ubiegłą niedzielę, 5 września 2021 park przy Domu Kultury i Kinie  Śnieżka przywabił niezliczonych gości istną eksplozją rewelacyjnych koncepcji: działań o charakterze społecznym, rekreacyjnym i aktywizującym oraz bezkonkurencyjnie jednoczącym społeczność lokalną.

Już sam rozbudowany program imprezy wzbudzał niekłamany podziw i żywe zainteresowanie, którego nie sposób nie zaspokoić, stąd też Dzień Osiedla Mickiewicza przerodził się w ekscytującą bezdenną studnię wrażeń. Znakomicie i drobiazgowo dopracowany plan obejmował rozliczne atrakcje, mieszając rozrywkową próbę uśmierzenia tęsknoty za odchodzącymi wakacjami z działaniami tak istotnymi, jak: promocja zdrowego stylu życia, bezpłatne konsultacje w ramach Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, możliwość skorzystania z przewodnictwa rachmistrza, ułatwiającego często odpychany aż do ostatniej chwili obywatelski obowiązek Powszechnego Spisu Ludności. Równolegle ze szkoleniami z pierwszej pomocy w Klinice Chorego Misia mierzyli swe siły czempioni strategii podczas Turnieju Szachów Błyskawicznych, a pragnienie mogliśmy zaspokoić niedocenianą „Dębicką Kraniczanką”.  

Zaskakujące i wielowarstwowe zderzenie przyjemnego z pożytecznym bezsprzecznie do pewnego stopnia obłaskawiło znane nam lęki przed formalnościami czy niespodziewanymi wypadkami, a walory poznawcze spajały się osmotycznie z tym, co zawsze, niezależnie od czasu i miejsca poszukiwane – beztroską zabawą! Tą już miał przyjemność zająć się zespół Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy, za co bardzo dziękujemy. Podczas gdy tancerze szaleli na parkiecie do dyskotekowych rytmów, pośród baniek mydlanych oraz śnieżnych płatków, śmiałkowie mogli zawalczyć w rozmaitych konkurencjach, a stawka, dzięki hojności Sponsorów, była wysoka. Jednak to nie ona stanowiła najlepszą motywację, a okazja do wspólnej zabawy, najbardziej zacieśniającej więzi międzyludzkie. Determinacja i spryt oraz zręczność amatorów kręgli oraz mistrzów celności, a także zwinność naśladowców wojowników Ninja została uhonorowana pożytecznymi nagrodami, m. in. Bonami do Karczmy „Rzym” i KFC, kartami do Klubu Treningowego „Spiders”, kartami podarunkowymi do Salonu Empik czy bonem do Pracowni Kreatywności „U Beni”. Prócz konkurencji sprawnościowych młodzi uczestnicy Pożegnania Wakacji mogli wcielić się w role małych artystów ponad kolorowankami z sylwetkami ukochanych bohaterów lektur czy popuścić wodze fantazji, wyczarowując zakładki do książek wedle własnego pomysłu. Przy „Kole fortuny” rozwiązywano trudne zagadki i kalambury, pod okiem Fizi Pończoszarki cierpliwie układano puzzle, a wszystko w rodzinnej, pełnej ciepła i pogodności atmosferze, do wtóru śmiechu, okrzyków zdumienia i zachwytu.

„Pożegnanie Wakacji 2021 w ramach Dnia Osiedla Mickiewicza” to w naszych oczach widowiskowa impreza uzmysławiająca swoisty demokratyzm radości, nie zostawiająca z przykrym przeczuciem nadchodzącej słoty, lecz uskrzydlająca, zaszczepiająca moc pomysłów, ugruntowująca przeświadczenie, że wszystko, co dobre, kończy się jeszcze lepiej. Rozstania stanowią tylko niewysoki stopień, wiodący ku miejscom i ludziom pełnych optymizmu, wyobraźni i nie bojącym się marzyć. 

Dziękujemy i do zobaczenia!