Rajd rowerowy po zdrowie już 10 września

Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk oraz Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka zapraszają do wzięcia udziału w imprezie rekreacyjno-sportowej pod nazwą ,,Bicyklomania 2022 – Rajd dla zdrowia”, która odbędzie się w sobotę 10 września. Na uczestników czeka wiele atrakcji, w tym piknik profilaktyczny i integracyjny, ciepły posiłek, grill, zabawa z DJ-em oraz pamiątkowa koszulka dla każdego rowerzysty.

Trasa przyjazna dla każdego

„Bicyklomania 2022” to nowa odsłona największego rajdu rowerowego w Dębicy. Rozpocznie się o godzinie 10.00 tradycyjnie na Placu Solidarności w Dębicy, skąd uczestnicy wyruszą w stroną Korzeniowa. Postój będzie miał miejsce przy Zespole Dworsko-Parkowym w Korzeniowie, gdzie każdy rowerzysta otrzyma posiłek regeneracyjny. Z kolei finał połączony z piknikiem profilaktycznym i integracyjnym odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Akademickiej. Zapisów na Bicyklomanię można dokonać w formie online TUTAJ, lub na starcie w dniu rajdu. Każdy uczestnik, który wcześniej zarejestruje się do udziału w Bicyklomanii 2022 otrzyma koszulkę.

Jedziemy po zdrowie

Hasłem przewodnim tegorocznej Bicyklomanii jest profilaktyka uzależnień. Na mecie na uczestników będzie czekać piknik profilaktyczny, podczas którego animatorzy przeprowadzą konsultacje i pogawędki związane z tematyką uzależnień oraz konkursy z nagrodami. Na zakończenie rajdu, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy w ramach projektu „Coolturalna przygoda z Funduszami Europejskimi”, przygotowała szereg innych atrakcji, jak m.in. mega gra planszowa, ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku, zabawa z DJ-em, dmuchańce dla dzieci, wata cukrowa, malowanie twarzy, fotobudka, grill. „Coolturalna przygoda z Funduszami Europejskimi” to projekt realizowany dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

– Bicyklomania na stałe wpisała się w kalendarz ważnych imprez sportowych miasta. W tym roku przygotowaliśmy nową formułę tego wydarzenia. Podczas rajdu i wspólnego pikniku będziemy popularyzować zdrowy styl życia bez uzależnień. Uczestnicy będą mogli m.in. wziąć udział w warsztatach i pokonać gokartowy tor przeszkód z wykorzystaniem alkogoli. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników dwóch kółek do wzięcia udziału w rajdzie – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Dębica, Gmina Żyraków oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Partnerami rajdu są: Gmina Dębica, Gmina Pilzno, Gmina Czarna, Gmina Jodłowa, Gmina Brzostek oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Dębica TV, Polska Telewizja Regionalna, Obserwator Lokalny oraz Radio RDN Małopolska.

#funduszeeuropejskie #funduszeUE #EUinmyregion #funduszeeuropejskiedlapodkarpacia #EuropejskiRokMłodzieży

Regulamin przejazdu rowerzystów podczas Bicyklomanii 2022

Oświadczenie