Przyjemności ponad obowiązki – Narodowe Czytanie 2021

Drodzy Czytelnicy, dzisiejszy dzień stanowi długo wyczekiwane zwieńczenie przygotowań do uroczystych odchodów jubileuszowej edycji Narodowego Czytania w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Bibliotece. W związku z tym godziny pracy Czytelni i Działu Zbiorów Regionalnych będą dziś wyjątkowo skrócone do godziny 14.00. Prosimy Was uprzejmie o wyrozumiałość, żywiąc nadzieję, że nie pokrzyżujemy tym samym Waszych bibliotecznych planów.

Okazje tak doniosłe pozwalają odsunąć na bok wszelkie inne, nawet najbardziej palące obowiązki, a my sami zyskujemy przyzwolenie na wysmakowane przyjemności, na zawsze odciskające się w pamięci i podsycające tak głód zgłębienia literackiego kanonu, jak i wzmagające nienasycenie wyobraźni. Równocześnie serdecznie zapraszamy Was na emocjonujące w swej niezwyczajności obchody literackiego i kulturalnego święta, które rozpoczyna się dziś, 23 września, o godz. 17.00. Wówczas serce naszej biblioteki rozbrzmi w rytm błyskotliwych, kaleczących ironią fraz z tragifarsy Gabrieli Zapolskiej, rozwijając się w kolejnych punktach widowiskowego programu, jednoczącego literaturę z muzyką i teatrem, a wszystko uświetnione Waszym współudziałem.

Drodzy Czytelnicy, odliczamy z żarliwą niecierpliwością kolejne sekundy, dzielące nas od skrzącego iskrami magii teatru i współdzielonej pasji spektaklu. Będzie dla nas niewysłowioną przyjemnością pełnić rolę gospodarzy dla Gości obdarzonych wrażliwością estetyczną i gotowych na niesamowite spotkanie podczas reinterpretacji „Moralności pani Dulskiej”, by tchnąć w trzyaktową sztukę, godzącą w mieszczańską hipokryzję, życie i zrozumienie ponadczasowego przesłania, jakim przesyciła ją Autorka oraz poznać samą Twórczynię, której biografia obfituje w rozczarowania i skandale.

Do zobaczenia już za kilka godzin!