Pożegnanie Lata w Dębickiej Strefie Kultury w Funduszami Europejskimi

Wszystko, co dobre, kończy się… wspaniale! Taki właśnie będzie finał tegorocznych wakacji, na który serdecznie zaprasza Burmistrz miasta Dębicy wraz z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Dębicy. W czwartek, 31 sierpnia o godz. 17.00 na Dębickim Rynku rozpoczynamy Pożegnanie Lata w Dębickiej Strefie Kultury w Funduszami Europejskimi, symbolicznie domykając dwa fantastyczne miesiące, pełne wrażeń i przeżyć, najlepiej smakujących w słonecznych kąpielach, wśród przyjaciół i rodziny. Wakacje rozpieszczały nas przez dziesięć tygodni, dlatego też ich pożegnanie zasługuje na odpowiednią oprawę. W Dębickiej Strefie Kultury z FE, przepełnieni pozytywną solarną energią spotkamy się w gronie miłośników zabaw pod gołym niebem, by świętować wkroczenie w nowy sezon. Dziesięć wspaniałych tygodni beztroskiego wypoczynku dla dziesięciu miesięcy wytężonej pracy nie może minąć bez echa, dlatego już teraz podzielcie się ze swymi bliskimi wiadomością o czekającej nas mocy trakcji i zaznaczcie przyszły czwartek w swoim kalendarzu. Przed nami złocony słońcem wieczór wypełniony aż po sam nieboskłon niesamowitymi niespodziankami, wśród których nie zabraknie uwielbianych przez Was: malowania buziek, fotobudki, dmuchańców, a także rollera wodnego. Tych, którzy nie wyobrażają sobie wieczoru bez tańca i śpiewu, zapewniamy, że podczas Pożegnania Lata będą mogli wirować w tańcu nieprzerwanie, aż do utraty tchu. Lody i napoje osłodzą wieczór i orzeźwią na czas ostatnich chwil wakacji, hot-dogi zaspokoją nieco większy apetyt, a głód atrakcji nasycą przygotowane przez nas niezliczone zabawy. Zapraszamy!

W Dębickiej Strefie Kultury z Funduszami Europejskimi wiemy, jak istotne są przełomowe momenty i jak cenne wspomnienia pozostawiają wspólne spotkania, podczas których celebrujemy przejścia do kolejnych pór roku. Wspólnie rozpoczynaliśmy lato, więc nie wyobrażamy sobie, iż nie mielibyśmy w tym samym – a może większym? – gronie pożegnać tej pory roku, wyczekiwanej przez każdego, niezależnie od wieku. Dzieci kochają lato za swobodę, wysypianie się i odpoczynek od szkolnych obowiązków, rodzice cieszą się szczęściem swych pociech i sami również w końcu znajdują parę chwil na realizację swoich planów. W ostatni czwartek i zarazem ostatni dzień sierpnia na Dębickim Rynku spotkamy się o 17.00, by rozpocząć wieczór, obfitujący w zabawy, utrzymane w festiwalowym tonie. Taniec i muzyka połączą się z programem animacyjno-edukacyjnym, zapewnianym przez Kinder Sida, słynącego z charyzmy i magnetyzmu, na który żadne z dzieci nie pozostaje obojętne. Nie zapomnieliśmy o pokoleniu znajdującym się już na pograniczu dorosłości. Młodzież również może liczyć na uhonorowanie swoich praw, ponieważ przygotowaliśmy dla nich wieczór taneczny.

W ostatni dzień lata raczej nikt nie odmówi magii malowania buziek, a najszczęśliwsze chwile będzie można uwiecznić w fotobudce. Na dmuchańcach i rollerze wodnym wyładują energię najbardziej żywiołowi, którym nie wystarczył program zabaw i gier ruchowych. Tego wieczoru zajadać się będziemy letnimi przysmakami – kulinarnym upostaciowaniem lata – lodami. Z kolei dla zwolenników wytrawnych smakołyków przygotujemy hot-dogi.

Naturalnie, w Dębickiej Strefie Kultury z Funduszami Europejskimi wiedza na temat możliwości, jakie otrzymujemy dzięki przynależności do wspólnoty państw europejskich będzie na wyciągnięcie ręki dla każdego Uczestnika. Na stoisku informacyjnym o Funduszach Europejskich zainteresowani otrzymają możliwość poznania wszelkich walorów, prześledzenia ścieżek rozwoju, a także sam mechanizm działania wsparcia i przykłady zrealizowanych dzięki FE inwestycji.

Ostatni dzień wakacji nie może minąć ot tak. Dlatego bierzcie za rękę najbliższą Wam osobę i widzimy się już w czwartek, 31 sierpnia 2023 r. o godz. 17.00! Jeżeli lato ma minąć jak sen, niech minie jak ten najpiękniejszy! 

Pożegnanie Lata realizujemy w ramach dofinansowania w Konkursie „Fundusze Europejskie wokół nas”, zorganizowanego w ramach projektu „Wsparcie procesu wdrażania RPO WP poprzez działania o charakterze informacyjno-promocyjnym, edukacyjnym i integracyjnym w ramach środków REACT-EU”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

#dofe #dniotwartefunduszyeuropejskich #EUinmyregion, #Europawmoimregionie, #funduszeeuropejskie #funduszeeuropejskiedlapodkarpacia #fep #FEP