Podaruj książkę na gwiazdkę! – zbiórka książek dla mieszkańców Hajsyna

Niepewność czasów i chaotyczny pęd codzienności sprawiają, że niezbyt często spoglądamy w niebo, by marzycielsko zapatrzyć się w gwiazdy. Nocne światełka symbolizują szczęście, spełnione życzenia oraz wsparcie i przewodnictwo. Pierwszej gwiazdki będziemy wypatrywać już niebawem, w wigilijny wieczór. A gdyby tak ją komuś podarować? Kilka dni temu Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk otrzymał wiadomość z miasteczka w zachodniej Ukrainie. Jej adresatka, Pani Marta Hreskova, prosiła nas – wszystkich dębiczan – o pomoc mieszkańcom Hajsyna, malowniczego  miasteczka, które pełniło w przeszłości rolę miasta królewskiego Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Gwiazdką, którą możemy podarować jest coś, co nas łączy – literatura. Drodzy Czytelnicy, chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do dołączenia się do akcji „Podaruj książkę na gwiazdkę!”, zbiórki książek dla odbiorców w każdym wieku, w językach: polskim i ukraińskim. Afirmujmy dobro i piękno, przekazując je tym, którzy ich potrzebują.

Książki nowe oraz używane w dobrym stanie przekazywać można do 20 grudnia 2023 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży (Biblioteka Główna, ul. Akademicka 10) oraz w Filii nr 4 (ul. Cmentarna 1) w godzinach pracy. Dla najmłodszych odbiorców szczególnie mile widziane są te ilustrowane, albumy, komiksy oraz proste, a zapadające w serce opowieści, dla starszych – beletrystyka.  Innymi słowy – podążajcie za głosem serca i podarujcie to, co kiedyś Was samych wzruszyło.   

Dla mieszkańców Hajsyna biblioteka także stanowi istotną, chętnie i regularnie odwiedzaną przestrzeń spotkania z kulturą oraz miejsce, w którym wyobraźnia i tęsknota za pokojem znajdują bezpieczne schronienie. Niespokojne czasy wzmagają w nas potrzebę dzielenia się tym, co piękne, a cóż może być piękniejszego, niż podarunek budujący pomost między kulturami i dodatkowo – szelestem przewracanych stron wciąż przypominając o empatii bratnich dusz?

Głęboko wierzymy, że akty bezinteresowne dobroci oraz szczodrości wypełniają nas wewnętrznym blaskiem, pozwalającym z ufnością spoglądać w przyszłość. Co więcej – dobroć rozgałęzia się, jak dobrze pielęgnowany krzew, dając cień dla spragnionych ukojenia.

W imieniu naszym oraz mieszkańców Hajsyna, dziękujemy za okazane serce i pomoc! Do zobaczenia!