Plebiscyt Złoty Kościej 2021 – głosujmy na Klaudię Muniak

Klaudia Muniak dała się poznać Czytelnikom jako autorka historii budowanych skrupulatnie i konsekwentnie, aż do szokującego finału. Jej mroczne, pisane prostym językiem powieści balansują na pograniczu thrillera psychologicznego i medycznego, satysfakcjonując nawet najbardziej wymagającego odbiorcę. Niezwykły talent oraz pracowitość pochodzącej z Pustyni pisarki zostały docenione nie tylko przez miłośników gatunku. Wielbiciele powieści grozy w zeszłym roku mogli świętować wydanie aż dwóch tytułów pióra Pani Klaudii. I właśnie te dwie powieści otrzymały nominację w 11. edycji plebiscytu portalu Kostnica. Autorce gratulujemy sukcesu, a wszystkich Czytelników gorąco zachęcamy do głosowania na dębiczankę, tworzącą powieści w których fikcja literacka posiada paradoksalny, refleksyjny autentyzm.

Atutem thrillerów Pani Klaudii jest fakt, iż przypadną one do gustu nie tylko poszukiwaczom mocnych wrażeń. Mimo poruszanych tematów, brak tu naukowego żargonu. Wytrawni Czytelnicy nie wahają się przed określeniem jej książek mianem genialnych, co pozostaje w pełni uzasadnione, ponieważ trudno szukać podobnie ekspresywnych i równie absorbujących książek na rodzimym rynku wydawniczym. Przyzwyczailiśmy się, że umiejętność budowania napięcia i dawkowania emocji, wciąż podsycanych i eskalujących do zaskakującego finału posiadają jedynie Skandynawowie. Pani Klaudia udowadnia, że nie mają oni monopolu na arcydzieła grozy. Za każdym razem, gdy pytacie nas o tytuły jej autorstwa, np. „Substancję”, „Psychopatę”, lub „Nie ufam już nikomu”, uśmiechamy się z dumą. Tym milej jest nam zachęcać Was do głosowania w plebiscycie Złoty Kościej 2021. Jeżeli jeszcze nie zagłosowaliście, podpowiadamy, jak to zrobić.

Portal Kostnica znany jest entuzjastom publikacji w konwencji horroru, thrillera, sensacji kryminału i fantastyki. Autorzy, prawdziwi pasjonaci tematu, nie tylko współpracują z uznanymi wydawcami, ale także promują tak młodych twórców, jak i autorów o ugruntowanej pozycji. Co roku odbywa się plebiscyt na najlepsze książki, okładki oraz wydawców książek mieszczących się w stylistyce grozy, a opublikowanych w ubiegłym roku. W tegorocznej edycji Złotego Kościeja Czytelnicy mogą wybierać swoich faworytów aż w ośmiu kategoriach. Książki Pani Klaudii otrzymały nominację w dwóch, co również wskazuje na wysoką rangę jej książek. Najnowsza, pt. „Terapia” ma szansę na tytuł Thillera Roku. Natomiast „Klinika” może zdobyć tytuł Krajowego hitu 2021. Aby zagłosować potrzeba zaledwie kilku minut, akurat tyle, ile zajmie napisanie króciutkiego maila na adres Organizatora konkursu: zk@kostnica.com.pl ze wskazaniem na Wasz ulubiony tytuł oraz kategorię. Konkurs trwa tylko do 5 lutego, więc nie traćmy czasu, tym bardziej, że uczestnicy konkursu również mają szansę na zdobycie nagród w losowaniu. Na naszych półkach czekają również inne nominowane powieści. Być może inni Wasi ulubieńcy również czekają na głosy. 

Zapewne pamiętacie, że w lipcu ubiegłego roku mieliśmy przyjemność gościć Panią Klaudię podczas spotkania w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej  Bibliotece w Dębicy. Pisarka opowiedziała wówczas o splocie swych fascynacji z ekspercką wiedzą oraz przybliżyła etapy procesu twórczego, którego owocem są magnetyzujące fabuły, łączące esencję gatunku z głębszą refleksją. W książkach Klaudii Muniak odnajdziemy nie tylko mierzenie się z traumą, przemoc, samookaleczenie i narastające poczucie osaczenia, ale także kwestie społeczne i etyczne. Pojawia się problem piętnowania w małych, dusznych społecznościach, dyskryminacji i poczucia odmienności. Kreowane przez nią postacie cechuje wyrazistość, co potęguje wrażenie stopniowego zatracania się we wstrząsających, bo prawdopodobnych historiach. Przenikające do naszej codzienności losy bohaterów skłaniają do refleksji nad kierunkiem, w którym zmierza postęp.

Drodzy Czytelnicy, z góry dziękujemy za głosy na Panią Klaudię!