Nasz język Przyjaźni – zajęcia językowe w Przystani Świętego Mikołaja w Dębicy

W naszej Przystani Świętego Mikołaja pogodnie przeglądamy się w różnicach między nami, niczym w najpiękniejszych lustrach, odnajdując bliskość, zrozumienie i akceptację. Choć jesteśmy różni, nosimy w sercach zupełnie inne biografie i często mamy zupełnie inne oczekiwania, łączą nas dwie rzeczy – pasja oraz przyjaźń, realizowane i ubogacane podczas zajęć w bibliotecznej kawiarence językowej. Ceniona przez Dzieci, a tym samym – niezmiernie efektywna – forma konwersatoriów w swobodnej, kameralnej atmosferze naszej słonecznej sali stanowi dla nas bilet do kolejnych ekscytujących podróży. Bywają wyprawy zachwycająco egzotyczne i takie z rodzaju mikropodróży, umożliwiające nam odkrywanie tego, co fascynujące i interesujące dla Dzieci. Robimy to, co uwielbiają i czego pragną. Wyprawa do warsztatu czerwono- i czarnofigurowej ceramiki gdzieś w greckim polis? Myszkowanie w norce susła albo pływanie z fokami? Niepokojąco piękne i niebezpieczne królestwa węży? A może wcielenie się w portrecistę zorzy polarnej? Proszę bardzo! Naszym językiem przyjaźni, a jednocześnie nieznajdującą żadnego odpowiednika walutą jest wspólnie spędzany czas. Dzięki wsparciu Fundacji Świętego Mikołaja spotykamy się popołudniami, wypełniając je po brzegi poczuciem zrozumienia, akceptacji oraz radością z kolejnych odkryć, małych i dużych sukcesów umacnia więzi między nami.

Jeżeli czytasz te słowa i znasz kogoś, kto być może chciałby zostać bywalcem naszej językowej kawiarenki – podaj dalej lub skontaktuj się z nami! Czekamy na Dzieci, które pragną rozwijać swe umiejętności językowe, artystyczne ze zwróceniem uwagi na edukację emocjonalną.

Gdybyśmy mieli określić cel naszych językowych spotkań, trudno byłoby nam wskazać precyzyjnie jeden wyłącznie obszar. Spotykamy się, by dzięki magii PRZYJAŹNI, niwelującej wszelkie granice, być RAZEM. Nasi Podopieczni są nawigatorami, określającymi kierunek podróży, w które się wyprawimy, a różnorodność tematów gwarantuje stałe poszerzanie słownictwa i horyzontów. Udajemy się więc na podróże w czasoprzestrzeni, nie zastanawiając się nad przeszkodami. Dla marzycieli każda przeciwność staje się szansą, by nieco zmienić kierunek, odnaleźć rozwiązanie, zmierzyć się z upiorami, które często okazują się maleńkimi stworkami, łatwymi do przepłoszenia wspólnymi siłami. Afirmacyjny stosunek do codzienności, ubarwianej naszymi rozmowami, wspólną nauką, twórczością sprawia, że słowa oraz czy nabierają ośmielającej potęgi. Dzieci zauważają swoje postępy, z dumą zachwycają się efektem swoich prac w najróżniejszych technikach. Urokliwa mieszanina języków i kultur łączy się z tyglem artystycznego wyrazu.

Niemal każdemu tematycznemu spotkaniu towarzyszy aktywność arteterapeutyczna, To właśnie ona scala wszystkie nasze kawiarenkowe posiedzenia. Uwielbiamy wachlarz nieograniczonych możliwości podsuwanych przez rozwiązania pedagogiki przygody, kojącego mindfulness, energetyzującego TeamUp, pracy z ciałem i oddechem, holistycznego połączenia ciała i umysłu. Nie brakuje nam nigdy zapału, by prześcigać się w poszukiwaniu odpowiedzi na przygotowywane zgodnie z tematem zajęć zagadki, mierzyć się podczas turniejów wiedzy i testów uważności. Kiedy szkoła przytłoczy Dzieci obowiązkami lub zmagają się one z monstrualnym ładunkiem trudnych do podźwignięcia emocji – czas na przyjacielskie rozmowy przy łakociach. Najistotniejsze jest dla nas tworzenie przestrzeni dla Dzieci – imponujących dojrzałością… mentorów!

Uwielbiamy dawać, uwielbiamy się dzielić – własnym czasem, pasją, doświadczeniami. Tego rodzaju transakcje wypełniają serca poczuciem spełnienia i sensu. Kawiarenka językowa pozostaje otwarta dla Dzieci z Ukrainy dzięki niezmiennej opiekuńczości naszych wspaniałych Dobrych Duchów z Fundacji Świętego Mikołaja. Zawdzięczamy Wam świadomość, iż marzenia na jawie są możliwe – dziękujemy! 

Projekt współfinansowany przez Fundację Świętego Mikołaja
w ramach programu Przystań św. Mikołaja.