Miejsce na piątkę! Już V edycja Przystani Świętego Mikołaja w Dębicy

Istnieją takie miejsca, w których święty Mikołaj obecny jest nieustannie – i nie mamy tu na myśli wyłącznie lapońskiego Rovaniemi. Uśmiechnięty Patron wszystkich Dzieci otacza troskliwą opieką ciche zakątki, gdzie młodzi marzyciele mogą śnić swoje sny na jawie, rozwijając pasje, nabywając nowe, często zaskakujące je same, umiejętności i spędzać czas w towarzystwie ukochanych przyjaciół. Gdzie zatem Dzieci i Młodzież z Ukrainy mogą czuć się bezpiecznie? W Przystani Świętego Mikołaja – cudownej krainie, w której spełniają się najskrytsze pragnienia, a każdy z podopiecznych czuje się ważny i zauważany. Z dumą informujemy, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy należy do 15 placówek, w których  już po raz piąty powstanie jedno ze schronień dla niewinnych ofiar wojny. Dzięki zaufaniu Fundacji Świętego Mikołaja otrzymujemy kolejną szansę na to, by wciąż pielęgnować dziecięce marzenia, troszcząc się o naszych ukraińskich Przyjaciół i udowadniać im, że wspólnie możemy naprawdę wszystko. Wartość przyznanego przez Fundację Świętego Mikołaja dofinansowania wynosi 50 tys. zł. Piąta edycja posłuży dalszemu umacnianiu polsko-ukraińskich więzi, a także odkrywaniu – siebie oraz wspaniałego świata dookoła nas. Przed nami sześć zachwycających i wzruszających miesięcy, wypełnionych baśniowymi spotkaniami, wycieczkami, warsztatami, zajęciami. Będziemy artystami, podróżnikami, eksperymentatorami i innowatorami – a przede wszystkim – bezgranicznymi PRZYJACIÓŁMI!

Odkąd otrzymaliśmy bezcenny dar zaufania od naszych Dobrych Duchów z Fundacji Świętego Mikołaja, staramy się z wielką dbałością współtworzyć miejsce, w którym niepodzielnie panują: wyrozumiałość, łagodność, spokój i tolerancja. Azyl dla tego, co najpiękniejsze – dziecięcego idealizmu, ufności i śmiałości – sprzyjać miał utwierdzeniu w wierze w pomyślną przyszłość, a także – w samych siebie. Piąta edycja Projektu, który nam samym przyniósł tak wiele cennych lekcji, stanowić będzie płynną kontynuację uwielbianych przez nas i Dzieci wyjątkowych wypraw do świata nauki, sztuki, kultury… Właściwie nie istnieje dziedzina, do królestwa której nie wyprawimy się.Nadal będziemy wzajemnie poznawać piękne i chlubne dziedzictwo naszych Ojczyzn, zgłębiać korzenie naszych tożsamości, nadal będziemy bawić się i uczyć, tworzyć i zapominać o tym, co bolesne. Smutek i prozę codzienności równoważyć będziemy urokiem współdoświadczania i czułego odnajdywania skarbów do naszej kolekcji niezapomnianych chwil. Jak w kalejdoskopie mieszać się będą barwy radości i przyjaźni, poczucia zrozumienia i bycia we właściwym miejscu – w nowym, kochającym i bezpiecznym domu.  

Nie tracimy ani sekundy i zaczynamy już teraz! Wszak okazją wręcz wyśnioną – szytą na miarę jak ekstrawagancki, misternie haftowany klejnotami  kostium haute couture jest karnawał, a wraz z nim przepyszna zabawa!

V edycja Przystani Świętego Mikołaja bazuje na spotkaniach tematycznych, zajęciach arteterapeutycznych, kreatywnych i lingwistycznych. Zauroczeni wspólnym odkrywaniem nowych miejsc, a wraz z nimi – nowych smaków i zapachów przygód – wyruszymy na poszukiwanie wrażeń oraz cennej wiedzy. Tajemnicę przyszłości odsłaniać będziemy już wkrótce, z radością opowiadając Wam o wszystkich naszych fantastycznych wrażeniach. Przed nami niewątpliwie miesiące rozkwitające serdecznością, ufnością i szczęściem.

Dziękujemy najserdeczniej Fundacji Świętego Mikołaja za okazane nam po raz kolejny głębokie zaufanie. Udział w V edycji Projektu jest dla nas niezwykłym przywilejem oraz dowodem na to, że dziejowe tragedie pomagają pleść ze sobą losy Przyjaciół.  Życzymy sobie i naszym Podopiecznym, by cudowne wspomnienia z czekających przed nami spotkań opromienią barwną feerią widmo wojny.

Projekt współfinansowany przez Fundację Świętego Mikołaja
w ramach programu Przystań św. Mikołaja.