„Książka – prezent” oraz  „Jeszcze w zielone gramy” – wyjątkowe podarunki od Filii nr 4

Wielbiciele książek wiedzą – nie ma czegoś takiego, jak brak miejsca na książki. Nawet najmniejsze mieszkanko i ciasny pokoik stają się przytulniejsze i zyskują aurę baśniowości oraz tajemniczości, jeżeli znajduje się w nich chociaż kilka tych najukochańszych książek. Najlepszym zaś towarzystwem dla książek jest zieleń roślin. Na co dzień pożyczamy Wam książki, co ma swoje zalety, ponieważ wracacie po kolejne i znów możecie nas zobaczyć. Jednak tym razem, chcielibyśmy wyrazić wdzięczność za Waszą obecność w inny sposób. Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Panie Bibliotekarki z Filii MiPBP w Dębicy zainicjowały kapitalna akcję „Książka – prezent” oraz „Jeszcze w zielone gramy”. I choć ideą przedsięwzięć jest promocja książki i czytania, to nie da się ukryć, że walor akcji stanowi również ubogacająca moc dawania.

Chcemy się z Wami dzielić tym, co najlepsze, zatem serdecznie zapraszamy wszystkich Czytelników do wzięcia udziału w akcji „Książka – prezent”. Od 12 do 14 maja każdy, kto odwiedzi Filię nr 4 i wypożyczy książkę, będzie mógł również zaadoptować dodatkowy egzemplarz. Czy to nie miłe? Każdy z woluminów został dla Was zapakowany z czułością i delikatnością, a zawiniątka mieszczą w sobie niespodzianki, w których będziecie mogli się zaczytać lub podarować komuś Bliskiemu. Obdarowywanie skrzy magią od samego początku – wybór prezentu, przygotowanie go i następnie ów niepowtarzalny moment, w którym niespodzianka trafia do właściwych rąk. Tak, dla nas to z niczym nieporównywalne uczucia i mamy nadzieję, że podzielacie naszą ekscytacje. Zaskoczenie, w tym przypadku podwójne, stanowi kolejną z zalet naszej akcji. Niespodziankowe tytuły niosą w sobie ryzyko nietrafionego prezentu, owszem. Wierzymy jednak głęboko, że los wybierze za nas i książki znajdą swoje miejsce w Waszych domach i w Waszych sercach. Liczba egzemplarzy jest ograniczona, wiec tym goręcej zachęcamy do odwiedzin.

Drugą atrakcja realizowaną przez Filię nr 4 przybrała formę regału, na którym zamiast książek zielenią się roślinki. Każda z nich posiada wymowne imię, wywiedzione wprost z literatury. Czekają więc na Was m.in.: smukła Izolda, rozmarzona Rachela i mężny Don Quijote. Od 9 do 31 maja każda z roślin może zostać przez Was udomowioną przy okazji wypożyczenia książki. Naturalnie, w zastępstwie zabranej możecie przynieść inną: taką, która zbyt wybujała lub przestała już Was cieszyć, nie mieliście serca skazywać jej na wygnanie. A może macie w domu rośliny wyjątkowo ekspansywne i dysponujecie zaszczepkami? Te również przygarniemy, by posłać je w świat. Plantcrossing to eko-akcja adresowana do każdego posiadacza karty bibliotecznej, a erudyci z pewnością będą pod głębokim wrażeniem rymowanek, przedstawiających roślinki i odzwierciedlające ich osobowość.

Do zobaczenia! 

Tydzień Bibliotek realizowany jest w ramach zadania „Bibliotek@rz Bliżej NAS”
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”