Komunikat o godzinach otwarcia 6-7 stycznia 2023 r.

Czy listy Waszych noworocznych postanowień są już gotowe? A może postanowiliście wejść w kolejny rok bez presji nowych postulatów i wymagań wobec siebie samych? Mamy dla Was propozycję – w nowym roku okażcie sobie troskę i wyrozumiałość, pozwólcie sobie na to, co kochacie najbardziej, pielęgnujcie swoje pasje, dbajcie o Najbliższych, a pomiędzy niezliczone obowiązki wplećcie czytanie i jeszcze więcej czytania (również rodzinnego). Pierwszy tydzień stycznia bywa zaskakujący i zazwyczaj w tych dniach dzieje się o wiele więcej, niż planowaliśmy. Drodzy Czytelnicy, chcielibyśmy poinformować, że w piątek, 6 stycznia 2023 r. oraz sobotę, 7 stycznia 2023 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, Czytelnia i Dział Zbiorów Regionalnych oraz nasze filie będą nieczynne.

W nowy rok wielu z nas entuzjastycznie wchodzi z głowami wypełnionymi po brzegi śmiałymi zamierzeniami. Pełni nadziei, wyobrażamy sobie następne dwanaście miesięcy, podczas których czeka nas niemało zaskoczeń i moc wytężonej pracy, mnóstwo świeżych doświadczeń i  nieoczekiwanych wrażeń. Czy na przestrzeni kolejnego roku uda nam się urzeczywistnić wszystkie marzenia i zamierzenia? Tego życzymy sobie i Wam.  6 stycznia to data szczególna, zwłaszcza teraz, kiedy nasze rodzime tradycje przenikają się z tradycjami naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Wspólnie świętujemy, przechodząc do kolejnego kalejdoskopowo zmiennego okresu, jakim jest hedonistycznie oszałamiający czas karnawału, porywający nas w wielobarwne korowody i bajeczne maskarady.

Drodzy Czytelnicy, pełni nadziei, że nadchodzące dni będą dla Was porą przeplatającą fantastyczną zabawę w gronie Najbliższych z wytchnieniem, życzymy Wam, by czas ten obfitował w przesycone radością chwile, przygotowujące Was do wkroczenia w nadchodzący rok w pełni sił i ekscytacji.

Jak zawsze gorąco zachęcamy do odwiedzin w poszukiwaniu lektur korespondujących z Waszym nastrojem i potrzebami. Do zobaczenia!!!