Informacja na temat zmian w harmonogramie pracy MiPBP w Dębicy 14 sierpnia

O tak znaczących i odmieniających bieg historii momentach mawia się „chwila prawdy”. Jednak Bitwa Warszawska toczyła się trzy krwawe i heroiczne dni, determinując bieg historii. Tocząca się na przedpolach stolicy od 13 do 15 sierpnia 1920 r. batalia, zwieńczona zwycięstwem Armii Polskiej, oznaczała wiktorię dla Polski, Europy i świata, tryumfalnie przecinając ofensywę Armii Czerwonej, wiodącej w głąb Europy. Dumni z „Cudu nad Wisłą”, 15 sierpnia celebrujemy Święto Wojska Polskiego. Drodzy Czytelnicy, pragniemy uprzejmie poinformować, że w związku ze Świętem Sił Zbrojnych RP w  poniedziałek, 14 sierpnia 2023 r., Biblioteka Główna oraz nasze filie będą nieczynne. Święto Wojska Polskiego postrzega się jako najradośniejsze z naszych świat narodowych. Mamy nadzieję, że 103. rocznica „Cudu nad Wisłą”, chlubnego przełomu w walce o suwerenność naszej Ojczyzny, stanie się dla Was okazją do refleksji oraz umocni w Was dumę z męstwa naszych przodków. 

Święto Wojska Polskiego honoruje wierność, subordynację, ofiarność oraz męstwo wszystkim, walczącym o suwerenność i godność naszej Ojczyzny. To doskonały pretekst do rekapitulacji tego, czym jest bohaterstwo i patriotyzm – zwłaszcza w czasach, kiedy żywioł wojenny pochłania ziemie za naszą wschodnią granicą, a pokój wcale nie jawi się tak oczywistym. Nie ulega wątpliwości, że miłość do Ojczyzny przejawia się również w znajomości naszej historii, burzliwej, niekiedy bolesnej, stwarzającej nas tym, kim jesteśmy. Pamiętajcie, że nasz księgozbiór zawiera w sobie mnóstwo cennych pozycji, odsłaniających karty przeszłości.

Tym z Was, którzy planują przedłużony weekend, życzymy bezpiecznej podróży.

Z okazji Święta Wojska Polskiego wszystkim budowniczym naszej wolności oraz obrońcom naszej Ojczyzny dziękujemy i składamy wyrazy szacunku oraz podziwu – za wierność, męstwo i pielęgnowanie tradycji naszej polskiej armii.