Idziemy z duchem czasu – aplikacja SOWA MOBI już dostępna!

Obecność książki w zasięgu ręki jest dla nas, miłośników czytania, czymś niezaprzeczalnie oczywistym, prawda? Dzięki czytaniu nasza wyobraźnia imponuje bujnością, lecz jedno jawi się niewyobrażalnym – utrata kontaktu z tekstem literackim. XXI wiek rozpieszcza nas innowacjami i choć z informacyjnego szumu trudno czasem wyodrębnić realne udogodnienie, bywa, że odnajdujemy coś odmieniającego nasze dotychczasowe postrzeganie określonych kwestii. Nawet, jeżeli należymy do stanowczych tradycjonalistów, kochamy kontakt z człowiekiem i zapach zadrukowanego papieru. Drodzy Czytelnicy, z radością ogłaszamy, że dla Waszej ulubionej Biblioteki – MiPBP w Dębicy – dostępna już jest aplikacja Sowa MOBI. Jako proste w obsłudze, intuicyjne narzędzie, pomoże Wam w korzystaniu z usług bibliotecznych w każdej chwili, bez konieczności korzystania z komputera czy logowania się do poczty. Zaczytani nie rozstają się z książką, ale szczerze mówiąc, dla wielu z nas nieodłączny jest smartfon i wcale nie jest to zarzutem. Wiemy, jak świetnie radzicie sobie z obsługą konta internetowego, więc aplikacja Sowa MOBI stanowi kolejny, wyższy i bardziej komfortowy poziom wtajemniczenia. Dzięki niej nie będziecie musieli się zastanawiać, czy zarezerwowane przez Was książki czekają na odbiór, możesz w nieskończoność myszkować w wirtualnym księgozbiorze i mieć pewność, w którym z naszych oddziałów znajduje się publikacja, której potrzebujesz.

Być może wiecie, że nasza biblioteka wykorzystuje system biblioteczny Sowa i dzięki temu mogliśmy postąpić krok naprzód, byście w pełni mogli korzystać z naszych usług. Aplikacja Sowa MOBI jest darmowa, kompatybilna ze smartfonami i tabletami z systemem Android oraz z systemem iOS. Umożliwia przeglądanie zasobów bibliotecznych, wypożyczanie książek, a także rezerwacje i prolongaty. Dzięki powiadomieniom natychmiast otrzymujemy informacje o zmianach statusu naszych zamówień i zbliżających się terminach zwrotów. Co więcej, aplikacja sama podsunie nam sugestię prolongaty wypożyczenia, jeżeli tylko zbliżymy się niebezpiecznie do granicy określonej daty. Brzmi zachęcająco?

Jak zacząć?

1. INSTALACJA

Aplikację Sowa MOBI pobieramy za pomocą Google Play lub App Store, w zależności od urządzenia, które jest przez Was używane.

2. PIERWSZE KROKI

Sowa MOBI wyróżnia się przyjaznością dla użytkownika i intuicyjnością. Z pewnością dla tych, którzy już korzystają z internetowego konta Czytelnika jej obsługa okaże się wyjątkowo przyjemna, jako coś świetnie znajomego Tuż po uruchomieniu aplikacji wyświetlają się dwie opcje:

  • „Rozpocznij” – wkraczamy w świat naszego konta czytelniczego, a co za tym idzie – w świat usług bibliotecznych.. 
  • „Jak to działa” – krótka i zarazem przystępna instrukcja, wprowadzająca nas w prace z aplikacją.

3. WYBÓR BIBLIOTEKI

W pole wyszukiwarki wpisujemy nazwę naszej biblioteki, a następnie przechodzimy do logowania.

4. LOGOWANIE

Logowanie do konta w aplikacji to dokładne odzwierciedlenie logowania do naszego internetowego konta Czytelnika. Wystarczy, że wpiszemy swój adres mailowy oraz hasło.

5. KORZYSTANIE Z SOWA MOBI

Jesteśmy już zalogowani, zatem możemy zacząć w pełni korzystać z tego, co oferuje nasza biblioteka. W menu głównym odnajdziemy pozycje najczęściej wypożyczane, a także nowości, które być może zainspirują nas do dalszych poszukiwań. Prócz tego, w zakładce „Aktualnie na koncie” odnajdziemy pozycje, które już mamy, a także łatwo sprawdzimy status naszych zamówień. Historia naszych wypożyczeń umożliwi nam powrót do przeczytanych książek lub polecenie ich komuś bliskiemu. Nie ma więc mowy o tym, że jakiś tytuł lub autor umkną naszej pamięci.

6.WYPOŻYCZANIE
Jeżeli podczas przeglądania katalogu znajdziemy w nim interesującą nas pozycję, możemy natychmiast sprawdzić jej dostępność lub zarezerwować ją. Niewątpliwie, możliwość sprawdzenia, czy dana książka jest dostępna, czy wypożyczona, a może istnieje jedynie opcja pracy z na na miejscu, w naszej Czytelni, oszczędza wiele czasu oraz energii. Na panelu aplikacji wyświetlają nam się wszystkie informacje o określonej pozycji. Co więcej, dzięki powiadomieniom dowiesz się natychmiast, kiedy możesz śmiało pędzić do biblioteki po odbiór. Jeżeli jednak się okaże, że chcesz zrezygnować z zamówionej pozycji – aplikacja również to umożliwia. Tuta także można przedłużyć termin zwrotu książki, wykorzystując opcję prolongaty. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to o kliknięcie opcji przedłużenia przed upływem daty zwrotu.

Wszystkie informacje na temat dotyczące aplikacji Sowa MOBI znajdziecie TUTAJ – KLIK!

Nasi Bibliotekarze będą szczęśliwi, mogąc Wam pomóc, więc śmiało, pytajcie. Czekamy na Was!