„Dziedzictwo Ignacego Łukasiewicza” – konferencja podsumowująca obchody roku pod patronatem wybitnego Polaka

Dobiegający końca rok 2022 cieszył się patronatem znamienitych postaci, których wpływ na oblicze współczesności pozostaje nieoszacowany. Do zaszczytnego grona należy Ignacy Łukasiewicz, obdarzony przydomkami takimi jak: „szejk z Galicji”, „ojciec przemysłu naftowego. Postać genialnego innowatora, wynalazcy, przedsiębiorcy i farmaceuty towarzyszył nam na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy, inspirując i ośmielając do działania. Burmistrz Miasta Dębica Miejska, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy i Szkoła Podstawowa nr 10 im. ks. prof. Alojzego Franciszka Nosala w Dębicy serdecznie zapraszają na konferencję pt. „Dziedzictwo Ignacego Łukasiewicza”, popularyzującą imponującą spuściznę Patrona Roku 2022 oraz przybliżającą jego dokonania, a także wszystkie następstwa jego wytrwałej pracy. Sesja odbędzie się w piątek, 16 grudnia 2022 r. o godz. 10.00 w Dom Kultury i Kinie Śnieżka w Dębicy. Zróżnicowany program konferencji obejmuje prelekcje, wskazujące na wieloaspektowość działalności Łukasiewicza. Publiczność wysłucha wykładu na temat społecznej odpowiedzialności biznesu oraz spojrzy na biografię pierwszoplanowej postaci z perspektywy polskich i ukraińskich dzieci. Po wysłuchaniu referatów nastąpi uroczyste podsumowanie konkursów z okazji roku Ignacego Łukasiewicza. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Program konferencji pt. „Dziedzictwo Ignacego Łukasiewicza” obejmuje:

  • „Społeczna odpowiedzialność biznesu, czyli CRS w praktyce” – wykład Pani Aleksandry Małozięć, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i ESG, Prezes Fundacji Śnieżka, wykładowcy AGH w Krakowie;
  • Prezentacja multimedialna pt. „Od Lwowa po Gorlice – życie i dorobek Ignacego Łukasiewicza oczami dzieci z Polski i Ukrainy” – opracowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 im. ks. prof. Alojzego Franciszka Nosala w Dębicy;
  • Uroczyste podsumowanie konkursów i wręczenie nagród w konkursach:

-Konkurs literacki na opowiadanie pt. „Gdybym był prezesem/właścicielem przedsiębiorstwa działającego na zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu – CRS…”

-Konkurs plastyczno-techniczny pt. „Wynalazki zmieniają świat”;

-Konkurs na najlepsze przebranie podczas Świet(l)ny Korowód ulicą Ignacego Łukasiewicza;

  • Podsumowanie projektu.

Konferencję domknie uroczyste podsumowanie konkursów ogłoszonych przez MiPBP w Dębicy, honorujących Patrona Roku 2022.

„Dziedzictwo Ignacego Łukasiewicza” – konferencja podsumowująca obchody roku pod patronatem wybitnego Polaka odbywa się w ramach projektu „Oleum petroleum – Świet(l)na przyszłość za sprawą Ignacego Łukasiewicza” z Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza w ramach PROGRAMU GRANTOWEGO „ROZGRZEWAMY POLSKIE SERCA”, za które gorąco dziękujemy.