Dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych dla MiPBP w Dębicy w ramach NPRC 2.0

Jeżeli Twojego wolnego czasu nie wypełnia szelest przewracanych stron, spędzasz czas na przeszukiwaniu list nowości wydawniczych – witaj w klubie! My także, prócz długich list książek przeczytanych tworzymy te do przeczytania, a rynek wydawniczy kwitnie, kusząc nas i nęcąc kolejnymi publikacjami. Powrót króla kryminału? Premiera cesarza reportażystów? Mrożący krew w żyłach literacki sorbet horroru i fantasy? A może prześlicznie ilustrowany picture book dla dużych i małych bibliofilów? Niezależnie od tego, która z nowości czytelniczych rozbudza Twój apetyt czytelniczy, możesz spodziewać się, że wkrótce pojawi się w Twojej ulubionej bibliotece. Mamy dzisiaj przyjemność przekazania Wam radosnej wiadomości, że MiPBP w Dębicy otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Jako beneficjenci tegorocznej edycji programu otrzymamy 10 000 PLN, a pozyskane środki pomogą nam w urozmaiceniu i uatrakcyjnianiu naszych księgozbiorów. Dzięki spotkaniom z Wami i rozmowom wiemy, jak silna jest potrzeba nieustannego poszerzania oferty czytelniczej właśnie o nowe publikacje, dlatego tak bardzo cieszymy się z możliwości, jakie daje nam i Wam NPRCz.

Działania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa obejmują cztery priorytety, a zakup nowości wydawniczych mieści się w pierwszym z nich. Nieprzypadkowo, ponieważ tym, co decyduje o częstych odwiedzinach bibliotek jest właśnie wciąż udoskonalana i stale uzupełniana oferta czytelnicza. Konsekwentne aktualizowanie księgozbioru i rozbudowywanie go o egzemplarze wydawnictw świeżo ukazujących się na rynku często przesądza o tym, czy Czytelnik skieruje swoje kroki w kierunku biblioteki. Wsłuchując się w głosy Waszych pragnień i życzeń staramy się na bieżąco spełniać Wasze oczekiwania i wychodzić naprzeciw Waszym potrzebom. Stąd też programy takie, jak NPRCz wydaje się być spełnieniem marzeń zarówno bibliotekarzy, jak i Czytelników.

Chociaż kochamy klasykę, będącą fundamentem współczesnej literatury, nie sposób powściągnąć naszego głodu nowości. Znane nam doskonale baśnie, mity i legendy powracają w formie retellingów, znane na wskroś schematy fabularne przeobrażają się w nieoczekiwane postmodernistyczne perełki. Co więcej, rozczytywane przez Was sagi wciąż zyskują kolejne tomy, a literatura popularnonaukowa rozrasta się proporcjonalnie do niedosytu naszej wiedzy. Z wystaw księgarni książki i książeczki zdają się wołać do nas, lecz trudno spełnić każde z czytelniczych marzeń – z różnych przyczyn, choćby tej najbardziej prozaicznej: braku przestrzeni. Dla Bibliotekarza największą przyjemnością jest możliwość spełniania Waszych czytelniczych marzeń, dlatego nieziemsko cieszymy się, że już wkrótce przekażemy do Waszych rąk kolejne zachwycające propozycje czytelnicze.