„Detektyw na tropie zagadek” – Wirtualny escape room dla naszych Czytelników

Detektyw to zawód tajemniczy i osnuty mgiełką domysłów. Choć bardzo trudno przeniknąć do hermetycznego świata śledztw i poszukiwań, skutecznie pomagają w tym książki, filmy oraz gry. W historiach z dreszczykiem jest coś uzależniającego – i to nie tylko kwestia adrenaliny. Dołącza do tego satysfakcja z rozwikłania zagadki. Dziś spełniamy Wasze marzenia o błyskotliwej karierze detektywa, zapraszając Cię do wspólnej gry. Wystarczy, że KILK-niesz i staniesz w obliczu zadań wymagających nie lada odwagi, przenikliwości umysłu i precyzji. Odważysz się? Wkraczając do wirtualnego escape roomu będziesz potrzebował tego, co już właściwie masz – śmiałości, gotowości na przygodę oraz odrobinę cierpliwości. Przyda się również umiejętność liczenia i umiłowanie książek. Dlaczego? Wkrótce się przekonasz. Zabieramy Cię na wspólne poszukiwania, za które nagrodą jest radość ze zwycięstwa. Najpierw jednak musisz na nią zasłużyć. Czeka się moc zagadek, które najlepiej rozwiązywać w gronie rodziny i przyjaciół. 

Wiele postaci detektywów na stałe wpisało się w popkulturowy poczet sław. Darzymy je mniejszą lub większą sympatią, a serie literackie pokazują wyraźnie, że trudno się rozstać z ulubionymi śledczymi. Dzisiaj to Wy dołączacie do tego znamienitego grona. Czy macie już wybrany pseudonim?

Zaczynamy – KLIK!

Z zapartym tchem podążamy za niskim, słynącym z nadmiernej pedanterii Poirotem, podziwiamy pozornie rozkojarzona pannę Marple, doprowadzającą do szału swoim wystudiowanym wścibstwem. Imponuje nam wysoki i doskonale zbudowany amerykański samotnik w służbie dobra, Jack Reacher i melancholik Kurt Wallander. Nie trzeba również wspominać niezawodnej intuicji Sherlocka Holmesa czy szlachetnego detektywa Pozytywki, mierzącego się z niegodziwością za pomocą… kaktusa! A do biura detektywistycznego Lassego i Mai skierowalibyśmy swoje pierwsze kroki w razie potrzeby. Teraz, dzięki stworzonemu przez nas escape roomowi pt. „Detektyw na tropie zagadek”, sami możecie się przekonać, czy praca detektywa należy do ekstremalnych wyzwań, czy też stanowi dla Was wyłącznie rodzaj rozrywki.

Koniecznie dajcie nam znać, jak Wam poszło!

Wakacyjna Przygoda z Biblioteka realizowana jest w ramach zadania „Bibliotek@rz Bliżej NAS”
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”