Bicyklomania 2023. Rodzinny rajd rowerowy i piknik rodzinny w Dębickiej Strefie Kultury z Funduszami Europejskimi

17 czerwca 2023 r. o godz. 13. 00 Dębicka Strefa Kultury z Funduszami Europejskimi przenosi się na stadion miejski  przy ul. Akademickiej w Dębicy, by zaprosić Was na piknik tak obfitujący w atrakcje tak bardzo, jak bogate w witaminy są owoce i warzywa. Zapytani o najcenniejszą dla nas wartość, odpowiadamy bez wahania: zdrowie! To właśnie o zdrowia nas i naszych najbliższych życzymy sobie i troszczymy się o nie każdego dnia. Jak wspaniałą formę może przybierać dbałość o formę i znakomitą kondycję udowadniają mieszkańcy ziemi dębickiej, biorący udział w Bicyklomanii, jak magnes przyciągającej niezmiennie od piętnastu lat miłośników dwóch kółek. W sobotę, 17 czerwca 2023 r. odbędzie się jubileuszowa edycja rodzinnego rajdu rowerowego, na którą MiPBP w Dębicy zaprasza wraz z Miastem Dębica, firmą Romet oraz Miastem Ropczyce i Gminą Dębica.

Trzecia sobota czerwca stanowić będzie istny festiwal inspiracji dla osób poszukujących skutecznych, a zarazem łatwych do wdrożenia nawyków i aktywności, gwarantujących sprawność i idące z nią w parze zdrowie. Wszystko to już od godz. 13.00 na pikniku wieńczącym rajd. Dla najmłodszych piknikowiczów nie zabraknie animacji, tańca i śpiewu oraz konkursów. Wszystkich Uczestników uraczymy zdrową dawką wiedzy zarówno o działaniach zapewniających witalność, jak i o Funduszach Europejskich, dobrych praktykach, umożliwiających codzienne dbanie o siebie i planetę. Na każdego czeka rozpieszczająca smakowitość zdrowych przekąsek oraz możliwość skonsultowania swych potrzeb ze specjalistami w kwestii zdrowia fizycznego i psychicznego. Hasło XV edycji Bicyklomanii brzmi: „Z kondycją po zdrowie i radość”. Jesteśmy przekonani, że nasze następne spotkanie w Dębickiej Strefie Kultury zaowocuje bajecznymi wspomnieniami i użyteczną wiedzą. Czekamy na Was!

Podczas Bicyklomanii miłośnicy rowerowych wypraw pokonają 50-kilometrową trasę, wiodącą przez malownicze zakątki naszej gminy. Startujemy o 9.00 z Placu Solidarności w Dębicy, by wyruszyć w kierunku Ropczyc. Sama idea rajdu, jako formy dbania o kondycję połączy się z możliwością odkrycia na nowo Małej Ojczyzny. Regeneracja sił przewidziana jest przy stadionie miejskim KS Błękitni Ropczyce, gdzie prócz wytchnienia od wysiłku na każdego czekać będzie pokrzepiający posiłek.

Wraz z Organizatorami serdecznie zachęcamy do zapisów na Bicyklomanię. Podobnie jak w zeszłym roku, zapisy prowadzone będą tutaj KLIK! Pamiątkowa koszulka dla każdego uczestnika rajdu to zaledwie jedna z niezliczonych korzyści – prócz niesamowitych wspomnień, błyszczących emocjami oczu i satysfakcji z dbania o siebie i spędzenia czasu w towarzystwie przyjaciół i pasjonatów.

Na śmiałych rajdowców oraz wielbicieli zabawy pod gołym niebem czekamy na stadionie miejskim przy ul. Akademickiej w Dębicy, gdzie odbędzie się podsumowanie rywalizacji oraz piknik, a wszystko w swobodnej, wręcz wakacyjnej atmosferze. Profilaktyka i edukacja przenikać się będą płynnie z fantastyczną zabawą – jak to zazwyczaj w Dębickiej Strefie Kultury z Funduszami Europejskimi. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji – kochane przez Dzieci dmuchańce, na których można się wyszaleć i wyzwolić jeszcze więcej endorfin, fotobudkę, malowanie buziek oraz animacje, gry i zabawy. Na tych, którzy czuć będą niedosyt sportowych wrażeń czekać będzie ścianka wspinaczkowa, a zwolenników intelektualnych wyczynów zapraszamy do konkursów, obejmujących różne tematy – od wiedzy na temat Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, poprzez profilaktykę uzależnień i zdrowie. 

Do „Dębickiej Strefy Kultury z Funduszami Europejskimi” zapraszamy Was gorąco dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020

#dofe #dniotwartefunduszyeuropejskich #EUinmyregion, #Europawmoimregionie, #funduszeeuropejskie #funduszeeuropejskiedlapodkarpacia #fep #FEP