„Bibliotek@(RZ)e – Rozwijają się dla Nas!”

Bibliotekarze rozwijają się dla nas! Dębicka biblioteka organizuje ciekawe szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe. Temat pierwszego spotkania: „Aktywizacja – inspiracja – innowacja! Dziecko z opiekunem w bibliotece”.

Bibliotekarze rozwijają się dla nas! Dębicka biblioteka organizuje ciekawe szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe. Temat pierwszego spotkania: „Aktywizacja – inspiracja – innowacja! Dziecko z opiekunem w bibliotece”. We współczesnym świecie dzieci narażone są na szereg różnorodnych bodźców, dlatego tak ważne jest, aby bibliotekarze byli na bieżąco zorientowani, jak zachęcić dziecko do uczestnictwa w kulturze, jak uruchomić jego potencjał twórczy, by wizyta w instytucji była czymś atrakcyjnym, wyjątkowym i wyczekiwanym. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jak zwiększyć atrakcyjność swojej placówki wśród dzieci, by stały się one stałymi klientami tych instytucji, jak w tym celu wykorzystać dostępne zasoby instytucji i jej otoczenia oraz jak przygotować ofertę dla młodych użytkowników. Zajęcia poprowadził trener Paweł Dobrzelecki  – bibliotekarz, trener, animator, absolwent IBiIN Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych zarządzanie w kulturze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Miłośnik alternatywnych form edukacji, w kręgu jego zainteresowań znajdują się tematy związane z uczestnictwem dzieci w szeroko rozumiem życiu kulturalnym oraz pozyskiwanie funduszy na działalność kulturalną. Podwójny stypendysta MKiDN w dziedzinie upowszechniania kultury. Ogólnopolski Bibliotekarz roku 2018. Ambasador Stowarzyszenia Labib.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy realizuje cykl szkoleń dla bibliotekarzy z powiatu dębickiego w ramach projektu „Bibliotek@(RZ) – Rozwijamy się dla Was!” – dofinansowanego z programu „Partnerstwo dla książki 2023” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kolejne szkolenie już w najbliższy piątek, 16 czerwca. Temat: „Odkryj swój biegun! Jak zaprojektować i poprowadzić warsztaty rozwoju osobistego dla młodzieży”.

„Bibliotek@(RZ) – Rozwijamy się dla Was!” – dofinansowany w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2023” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.