Aura pięknych wspomnień – przedwakacyjne spotkanie z Przedszkolakami w Filii nr 2

Koniec roku szkolnego oznacza początek dni wypełnionych wakacyjnymi przyjemnościami. W końcu można zrzucić ciężkie tornistry, zapomnieć o odrabianiu prac domowych oraz wyswobodzić się z dyktatury budzika, wyrywającego nas z błogiego porannego snu. O czym nie zapominamy? O czytaniu! Z pewnością będą pamiętać o tym sumienni podopieczni Przedszkola Miejskiego nr 6 w Dębicy, którzy zawsze znajdowali czas na to, by odwiedzić Filię nr 2. Dziesięć pracowitych miesięcy przynosiło nam kolejne dziesięć spotkań z naszymi Przyjaciółmi, podczas których czytaliśmy i dzieliliśmy się wrażeniami z przeczytanych wspólnie książek. W piątek, 16 czerwca 2023 r., na tydzień przed oficjalnym zakończeniem nauki, Przedszkolaki z „Szóstki” przyszły do nas po raz ostatni przed wakacjami, by podziękować za każdą spędzoną w bibliotece chwilę. Przywoływane szczerze przez Dzieci wspomnienia, wzruszyły nas głęboko i zadziwiły: jak pojemne są dziecięce serduszka i jak uskrzydlające swym pięknem są gesty wdzięczności najmłodszych Czytelników. Dzięki Dzieciom odbyłyśmy prawdziwą podróż sentymentalną. Za nami mnóstwo przeczytanych książeczek, moc przeżytych czytelniczych przygód, bogactwo wartościowej wiedzy – przed nami… Z pewnością jeszcze więcej równie udanych spotkań!

Nasze piątkowe spotkanie stanowiło swoisty powrót do przeszłości – wszak comiesięczne spotkania gwarantują zbudowanie niesamowitej relacji, opartej na porozumieniu książkowych moli. Z Dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Dębicy spotykałyśmy się każdego miesiąca i wszystkie spotkania są dla nas niebywale cenne. Okazuje się, że dla naszych Przyjaciół również, co udowodniły przywoływane przez nich wspomnienia. Oczywiście, nie odmówiliśmy sobie przyjemności wspólnego czytania.

Wakacyjna aura sprzyja lekturom lekko awanturniczym i zagadkowym, w których dzieje się dużo i szybko, więc wraz z Dziećmi z zerówki sięgnęliśmy po książeczkę o Scooby-Doo. Z młodszymi grupami wyruszyliśmy na spotkanie sympatycznej i bardzo mądrej Kici-Koci, której perypetie zawsze stanowią dla nas źródło inspiracji. Malutka kotka wraz z przyjaciółmi już nie raz pomogła nam w codziennych tarapatach, a do tego jej pogodność i optymizm, zachęcają do tego, by sięgać po kolejne tomy z serii. Dzięki temu wcale nie musimy rozstawać się z naszą ulubioną bohaterką, a Dzieci deklarują jednogłośnie, że nie rozstaną się z biblioteką. Ich oświadczenie niezmiernie nas cieszy, ponieważ czytanie stanowi najlepszą z inwestycji w rozwój emocjonalny i intelektualny Maluchów. To jednak nie jedyny prezent, jaki otrzymaliśmy przy okazji przedwakacyjnej wizyty. Kolejną były dyplomy dla przyjaciół przedszkola, którymi stały się Panie Bibliotekarki dzięki przyjemnym i owocnym współpracom.

Dziękujemy radośnie Dzieciom oraz ich Opiekunkom za wspaniały, pełen wrażeń rok, podczas którego biblioteka i przedszkole harmonijnie się uzupełniały, otwierając Dzieciom możliwość jeszcze głębszego doświadczania świata.