Życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek.

Tydzień Bibliotek to czas, w którym książnice otwierają się jeszcze bardziej na swoich czytelników. W tym roku Tydzień Bibliotek pod  hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” nabiera szczególnego znaczenia, które można rozpatrywać zarówno w sensie dosłownym, jak i w przenośni nawiązując do działalności online bibliotek i ich zaktywizowania w mediach społecznościowych. Informacje o tym, co przygotowała się dębicka Biblioteka, znajdziecie na stronie:  https://www.mbpdebica.eu/.

Z okazji przypadającego dziś święta, wszystkim bibliotekarzom pracownicy MiPBP w Dębicy składają najserdeczniejsze podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju kultury i edukacji w Dębicy. Życzymy, aby podejmowane wciąż nowe działania przynosiły pożytek społeczności lokalnej, a wykonywana praca dawała radość i poczucie satysfakcji. Niech pasja czytelnicza i zadowolenie z upowszechniania kultury słowa były zawsze nierozłącznym elementem Państwa pracy.

W ramach odchodów Tygodnia Bibliotek zapraszamy do zapoznania się z prezentacją online pt. „Oni też byli bibliotekarzami…”