Zwolnieni z teorii – Page by Page – angielski od najmłodszych lat z nagrodą!

Wśród 24 wyróżnionych szkół z naszego powiatu dębickiego w klasyfikacji ogólnopolskiej  na 20. miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące im. Księdza Jana Twardowskiego w Dębicy, na 28. miejscu III Liceum Ogólnokształcące – Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. W rankingu Zwolnieni z Teorii 2024 wyróżniono w sumie 458 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. To szkoły, które nie tylko uczą teorii, ale także dają młodzieży możliwość działania w praktyce, tym samym odpowiadają na największe problemy polskiej edukacji, czyli nadmiar nauki pamięciowej i brak praktycznych umiejętności. Dziesiąta, jubileuszowa edycja była wyjątkowa! W całej Polsce zrealizowanych zostało ponad 1550 projektów przez 7550 uczniów.
II LO w Dębicy stworzyła projekt „Page by Page – angielski od najmłodszych lat”. MiPBP w Dębicy także została włączona w obszar działań akcji. W dniu 15 kwietnia 2024 r. otrzymaliśmy od dziewcząt niezwykły paszport dla naszych Czytelników– środki na zakup niezbędnych uczniom szkół podstawowych i średnich materiałów dydaktycznych w języku angielskim. Organizatorkom akcji udało się pozyskać aż 3 000 złotych, które wykorzystaliśmy, by stworzyć solidny fundament do nauki języka każdemu, kto pragnie zdobywać i poszerzać swoje umiejętności.

Pomoce dydaktyczne w Czytelni w MiPBP w Dębicy są dostępne na miejscu lub do wykorzystania w ramach wypożyczeń krótkoterminowych. Przypominamy, że w naszej bibliotece trwają cotygodniowe spotkania z językiem angielskim, podczas których dorośli doskonalą swoje umiejętności komunikacyjne, więc z pewnością i dla ich Uczestników rozpoczyna się nowy etap nauki.

Podsumowując,  II LO uplasowało się na dwudziestym miejscu w Polsce w rankingu szkół Zwolnieni z Teorii i na pierwszym miejscu w województwie podkarpackim. Uczniowie mogą poszczycić się zdobyciem czterech Srebrnych Wilków – nagród za najlepsze projekty społeczne w danym województwie. Dzięki miesiącom pracy zespołowej zdobyli nowe kompetencje i realnie pomogli innym.

Zwycięskie  projekty to:

  • Page by Page – angielski od najmłodszych lat (Julia Jaźwińska, Hanna Biela, Kamila Gil, Natalia Mądro, Emilia Gałda, Natalia Skruch),
  • More.active  (Kinga Wójtowicz, Emilia Mysiak, Oskar Czuchajewski, Nikola Kapustka, Iza Kubisztal, Paweł Kulij)
  • Mistrz Internetu  (Barbara Róg, Wiktoria Bąk).
  • I co dalej? 2.0 (Anna Fortuna, Martyna Lorek, Karolina Kudroń, Adrianna Łuszcz, Weronika Kudroń),

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Jednocześnie, pełni podziwu, gratulujemy tak przenikliwej i przyszłościowej wizji, jaką jest wsparcie dla wszystkich grup wiekowych na drodze nauki. Wielkie brawa!