Żołnierz i poeta

Dębica ma sporo literackich talentów, które w dziedzinie literatury pięknej pojawiają się co jakiś czas i z sukcesem docierają do szerszego grona odbiorców.

W ostatnim czasie można było usłyszeć o panu Michale Andruku, który swoją obecność na literackiej mapie naszego miasta zaznaczył najpierw tomikiem poezji To nie jest czas dla poetów, a niedawno sukcesem, jakim była nagroda w konkursie Programu 1 Polskiego Radia na scenariusz słuchowiska w 100. Rocznicę Bitwy Warszawskiej. Słuchowisko w oparciu o scenariusz pana Michała będzie można usłyszeć na antenie Polskiego Radia już w sierpniu. Zamierzaliśmy zorganizować spotkanie poetyckie z Autorem, ale najpierw sprawy organizacyjne, potem pandemia pokrzyżowały nam plany. Mamy jednak nadzieję, że uda się jeszcze z tym twórcą spotkać. Przybliżamy krótki biogram poety, a już wkrótce ukaże się na naszej stronie kilka słów o tomiku wierszy „To nie jest czas dla poetów”.

Michał Andruk, rocznik 1977, zawodowy żołnierz Wojska Polskiego, obecnie w stanie spoczynku. Służbę pełnił w 6. Brygadzie Powietrznodesantowej i Jednostce Wojskowej GROM. Uczestnik misji w Afganistanie, odznaczony wieloma medalami. Pasjonat fotografii, a także autor tomiku poezji „To nie jest czas dla poetów”. Autor scenariusza słuchowiska radiowego „Cud nad Wisłą”, laureat III nagrody Programu 1 Polskiego Radia.