Zaproszenie na piknik integracyjny. „Coolturalna przygoda z Funduszami Europejskimi”

Umykające wakacje motywują, by każdy kolejny dzień wykorzystywać wyłącznie na to, co kochamy i co sprawia nam radość. Nie zwlekajmy ani chwili i świętujmy lato! MiPBP w Dębicy gorąco zaprasza wszystkich wielbicieli wakacyjnych zabaw i słonecznych przyjemności do wspólnego rozpoczęcia „Coolturalnej przygody z Funduszami Europejskimi”. W środę, 17 sierpnia, w Parku Miejskim im. Skarbek-Borowskiego w Dębicy odbędzie się piknik integracyjny. Startujemy o 17.00, rozpoczynając popołudnie pełne atrakcji. Dla Dzieci przygotowaliśmy bez liku niespodzianek, a wśród nich ogromną grę planszową i oczywiście – dmuchańce. Doskonałą zabawę na świeżym powietrzu zagwarantuje Kinder SID, który jak nikt inny wie, jak porwać publiczność, zwłaszcza dziecięcą. Najmłodsi piknikowicze wyładują pokłady energii podczas piana party wśród baniek mydlanych, a ich buzie, prócz uśmiechu ozdobią również urocze malunki. Tym razem będzie jeszcze smakowiciej, ponieważ obok słodkości pojawią się smakołyki z grilla oraz polskie i ukraińskie przysmaki, czekające na koneserów. Wszystkiego nie możemy zdradzić, byście mieli jak najwięcej do odkrycia, więc serdecznie Was zapraszamy!

Kolejne ze spotkań w piknikowym sierpniu będzie uroczystą inauguracją „Coolturalnej Przygody z Funduszami Europejskimi”, cyklem wydarzeń mającym upowszechniać idee krzewione i chronione przez Unię Europejską. Bliskie nam wartości, takie, jak braterstwo, przyjaźń, tolerancja i poszanowanie godności ludzkiej potrzebują stanowią fundament Wspólnoty Europejskiej, znajdując zarazem odzwierciedlenie w „Odzie do Radości”. Podczas pikniku integracyjnego będziemy uczyć się rozpoznawalnej od pierwszego tonu pieśni, by wzniosłe idee jeszcze głębiej przeniknęły do naszych serc.

Wyjątkowość kolejnego pikniku integracyjnego opiera się także na jeszcze głębszej integracji Polaków z Ukraińcami, którzy znaleźli schronienie w naszym mieście. Aspekt kulinarny należy do tych, które chętnie poznajemy i doceniamy, jednak rzadko postrzegamy go jako filar kultury danego kraju. Tym razem będziemy mogli odbyć smakowite, rozpieszczające podniebienia podróże, których trasa, wiodąca z Ukrainy do Polski, stanowi pomost łączący i umacniający więzi naszych społeczności. Na Uczestników pikniku czekać będą stanowiska degustacyjne, pełne przysmaków regionalnych kuchni oraz warsztaty, podczas których poznać będzie można sekrety tworzenia potraw.

Plenerową imprezę urozmaicą niezliczone gry i zabawy, przeplatające dyskotekę z Kinder SID-em i Animatorką Madzią. Tych dwoje nie ma sobie równych, zaskakując wciąż nowymi pomysłami na emocjonujące i ekscytujące konkurencje ruchowe, będące zarazem doskonałą szkołą pracy zespołowej między Dziećmi, dążących do wspólnego celu. Zaśmiewając się do rozpuku, skacząc, wirując w piruetach, podążając za rytmem muzyki, mali tancerze cieszyć się będą ławicami baniek mydlanych oraz uwielbianej przez nie i wyczekiwanej piany, przypominającej cud śniegu w środku lata.

Nie zabraknie dmuchańców, malowania buziek, mnóstwa słodkości oraz fotobudki, z której Uczestnicy zabiorą uwiecznione na fotografiach chwile fantastycznego szczęścia. Wymagający łowcy przygód także znajdą coś dla siebie, ponieważ czeka ich partia na olbrzymiej grze planszowej, strzelanie z łuku do celu oraz ścianka wspinaczkowa.

Nie zastanawiajcie się ani chwili. Czekamy na Was w Parku Miejskim im. Skarbek-Borowskiego o 17.00. Jeżeli jeszcze jakimś cudem ominęły Was dotychczasowe pikniki – to najwyższy czas, by to zmienić. Zapraszamy! Obiecujemy moc spektakularnych wrażeń i gwarantujemy bezcenne wspomnienia!

Współorganizatorzy wydarzenia: Miasto Dębica, Miejski Ośrodek Pomocy Społeczny w Dębicy.

MiPBP w Dębicy dziękuje Mariusz Szewczyk – Burmistrz Miasta Dębica za pomoc w pozyskaniu funduszy na realizację wydarzeń pn. „Coolturalna przygoda z Funduszami Europejskimi”

„Coolturalna przygoda z Funduszami Europejskimi” to projekt realizowany dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.