Zaproszenie na Narodowe Czytanie 2022 „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w MiPBP w Dębicy

Minęły dwa stulecia, odkąd w Wilnie wydano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Młodzieńcza odwaga zderzona z imponującą dojrzałością myśli, emanujące ze zbioru uczyniły rok 1822 przełomem w naszej ojczystej literaturze. Ten właśnie rok uważa się za symboliczne narodziny romantyzmu w Polsce.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy ma zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich miłośników literatury na Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które odbędzie się 20 października (czwartek) o godz. 17.00 w budynku biblioteki głównej na ul. Akademickiej 10.

Klasyczne utwory w nowoczesnej interpretacji grupy teatralnej TALIA oraz zaproszonych Gości pozwolą Publiczności na poznanie fundamentalnych dla naszej etyki i estetyki utworów. Pozornie świetnie znane utwory tym razem rzeczywiście staną się bliskie naszym sercom. Narodowe Czytanie zwieńczy koncert Państwa Eweliny i Damiana Krawców z Muzykomania Studio, zabarwiając wieczór mgiełką melancholii i rozrzewnienia, harmonizujących z  tegoroczną lekturą.

Zapraszamy serdecznie!