Zalśnij podczas „Świetlnego korowodu” i wygraj konkurs na najciekawsze przebranie

Powoli dobiega końca olśniewający rok 2022 – wyjątkowe dwanaście miesięcy, którym patronował Ignacy Łukasiewicz – niestrudzony wynalazca, pełen entuzjazmu naukowiec i zarazem przedsiębiorca, dbający o potrzeby swojej lokalnej społeczności. To ostatni moment na to, by uczcić raz jeszcze postać „szejka z Galicji”, oddając hołd jego dokonaniom, o których przecież mówić możemy bardzo długo. Dlatego nie zmarnujmy nadarzającej się okazji. Dziś serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci ze szkół podstawowych na „Świetlny korowód”, który przemaszeruje ulicą Ignacego Łukasiewicza 15 grudnia. Nasz pochód rozpoczynamy o 10.00 na ul. Ignacego Łukasiewicza w Dębicy i zakończymy w Szkole Podstawowej nr 10. Na zgłoszenia czekamy do 14 grudnia 2022 r.
„Świetlny korowód” to jednocześnie niepowtarzalna okazja do tego, by wykazać się swoją kreatywnością, ponieważ zadaniem uczestników jest stworzenie zaskakującego kostiumu, inspirowanego biografią i działalnością Łukasiewicza. Spojrzycie wstecz, ku epoce Łukasiewicza czy tez wzniesiecie się na wyżyny innowacji, projektując awangardowe przebranie, rodem ze snu wizjonera? Waszym przebraniom towarzyszyć powinien niezwykle ważny atrybut – światło. Zabierzcie zatem własnoręcznie wykonane lampiony czy lampy naftowe, pamiętające czasy sprzed nastania ery zapoczątkowanej przez Łukasiewicza, gdy na ulicach panował niedzielnie mrok.

Zapraszamy gorąco!

Uroczystość grudniowej aury sprzyja wspólnemu świętowaniu, dlatego też z wielką radością zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w konkursie, który zachęci Was do jeszcze bliższego poznania innowatora, dzięki którego wytężonej pracy możemy cieszyć się m.in. długimi wieczorami. Zadanie, jakie stawiamy przed Uczestnikami, to stworzenie wyjątkowego kostiumu, przy użyciu wszelkich materiałów: papier, tkanina, skóra, karton, włóczka czy folia, a rola projektanta jest tym ważniejsza, iż powinien on zawrzeć w tworzonym przez siebie dziele odniesienia do głównego bohatera naszego korowodu – Ignacego Łukasiewicza. Życie pierwszoplanowej postaci obfituje w moc wydarzeń, sukcesów, odkryć i przyjaźni, więc przed Wami szerokie pole do popisu. Jesteśmy pewni, że nas zadziwicie swoją pomysłowością, a sam patron naszego pochodu będzie miał powody do dumy.

Do wygrania atrakcyjne nagrody – bony do Empiku, umożliwiające zwycięzcom realizować i pogłębiać swoją pasję.

Poniżej znajdziecie regulamin konkursu wraz ze wszystkimi niezbędnymi formularzami.

Do zobaczenia!

TRASA PRZEJŚCIA

„Świetlny korowód” podaży ulicą Ignacego Łukasiewicza  dzięki działaniom w ramach projektu „Oleum petroleum – Świet(l)na przyszłość za sprawą Ignacego Łukasiewicza” z Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza w ramach PROGRAMU GRANTOWEGO „ROZGRZEWAMY POLSKIE SERCA”, za które gorąco dziękujemy.

REGULAMIN