Zagrajmy razem już teraz – WOŚP z MiPBP w Dębicy

Niebawem, 30 stycznia 2022 r. odbędzie się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mijają równo trzy dekady odkąd rozpoczęła się szlachetna inicjatywa, do której z przyjemnością dołączamy. Finał WOŚP-u przypada na ostatnią niedzielę stycznia i tego dnia w całym kraju wolontariusze przeprowadzają tradycyjną już zbiórkę, mającą na celu pomoc oddziałom i pododdziałom okulistyki dziecięcej. Jednak także teraz można wesprzeć WOŚP, drobnymi datkami wrzucanymi do puszki, którą otrzymaliśmy od Szefowej Sztabu WOŚP w Dębicy, Pani Małgorzaty Burdzy. Niepozorna skarbonka znajduje się w Wypożyczalni MiPBP na ul. Akademickiej 10 w Dębicy. Już teraz dziękujemy serdecznie wszystkim Czytelnikom za przyłączenie się do wspólnej akcji.

Tegoroczna Orkiestra zagra dla zagwarantowania jak najwyższych standardów leczenia oraz diagnostyki wzroku dzieci z całej Polski. Niestety, w wielu placówkach wciąż brakuje innowacyjnej, zaawansowanej technologicznie aparatury, która pomoże zarówno w diagnostyce, jak i w hospitalizacji najmłodszych pacjentów. Cel wydaje się tym szczytniejszym, iż narząd wzroku – oko – należy do najbardziej skomplikowanych organów naszego ciała i wciąż, mimo starań specjalistów, nie może być przeszczepiony. Zdolność widzenia, która wielu z nas wydaje się oczywistą, stanowi fundament naszej percepcji. Za pośrednictwem oczu przyjmujemy aż 80% informacji o otaczającej nas rzeczywistości. Poza tym, każdy amator zaczytania wie, jak cenne są zdrowe oczy, by długo móc pielęgnować pasję do literatury. Dlatego też tak istotnym jest, by na czas zadbać o ten delikatny, a bezcenny zmysł naszych Pociech. Temu służą towarzyszące Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy liczne akcje internetowe oraz zbiórki stacjonarne. 

Drodzy Czytelnicy, zeszłoroczna akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazała, że wspólne działanie życzliwych i skoncentrowanych na tym samym celu osób, pełnych pasji i zaangażowania, mogą zaskoczyć swym rozmachem. Mimo pandemii udało się nam pobić rekord w kwestii wysokości zebranej kwoty. Wierzymy, że i w tym roku, dzięki empatii i drobnym gestom osiągniemy podobny rezultat, a zyskamy na tym my sami.