Weekend majowy – MiPBP w Dębicy nieczynna

Drodzy Czytelnicy, w związku z tym, że tradycyjnie planujemy na te dni liczne wyjazdy i odpoczynek, chcielibyśmy poinformować, że we wtorek, 2 maja nasze placówki będą nieczynne.

Pierwsze dni maja kojarzą się nam z beztroskim odpoczynkiem. Podczas następujących po sobie trzech istotnych dla nas, Polaków, uroczystości, zwykliśmy cieszyć się pełnią wiosennej bujności. Jednak majówka to zarazem pora refleksji nad naszym dziedzictwem historycznym i kulturowym. Po Święcie Pracy zanurzamy się w zadumie nad chlubnymi kartami dziejów naszej Ojczyzny, towarzyszącej Dniowi Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie, w Święto Narodowe 3 Maja wspólnie spotykamy się podczas uroczystości patriotycznych, by upamiętnić zaszczytną rocznicę jednego z fundamentów polskiej tradycji i nowoczesnej państwowości, Konstytucji 3 Maja.  Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy – bo tak brzmi pełna nazwa święta, obchodzonego 1 maja – to okazja do zwrócenia uwagi na wartość pracy. Może z powodzeniem posłużyć nam jako impuls do wnikliwego przyjrzenia się naszym osiągnięciom i celom, a także docenienia samych siebie za sumienność, konsekwencję i upór. Z kolei Święto Narodowe 3 Maja, ucieleśniające ideę jednomyślności i dbania o dobro wspólne, niech uzmysłowi nam, jak cenne są: wolność, suwerenność oraz poczucie godności, a także duma z bycia Polakiem. To również asumpt do zastanowienia się, co właściwie oznacza i do czego obliguje nas bycie Polakiem. Te dwie uroczystości rozdziela Święto Flagi, symbolu konsolidującego w sobie naszą waleczność, szlachetność i honor.

Tegoroczny weekend majowy dla wielu z nas trwać będzie kilka dni. Życzymy Wam, by ten czas mijał Wam bezpiecznie i prócz istotnych refleksji, przyniósł Wam wytchnienie i wewnętrzne wyciszenie. Wiemy, że część z Was planuje odwiedziny Bliskich, inni z kolei pozostaną w domu, wykorzystując wolny czas na realizację wciąż odraczanych planów.

Pierwsze dni maja kojarzą się nam z beztroskim odpoczynkiem. Podczas następujących po sobie trzech istotnych dla nas, Polaków, uroczystości, zwykliśmy cieszyć się pełnią wiosennej bujności. Jednak majówka to zarazem pora refleksji nad naszym dziedzictwem historycznym i kulturowym. Po Święcie Pracy zanurzamy się w zadumie nad chlubnymi kartami dziejów naszej Ojczyzny, towarzyszącej Dniowi
Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie, w Święto Narodowe 3 Maja wspólnie spotykamy się podczas uroczystości patriotycznych, by upamiętnić zaszczytną rocznicę jednego z fundamentów polskiej tradycji i nowoczesnej państwowości, Konstytucji 3 Maja.  Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy

– bo tak brzmi pełna nazwa święta, obchodzonego 1 maja – to okazja do zwrócenia uwagi na wartość pracy. Może z powodzeniem posłużyć nam jako impuls do wnikliwego przyjrzenia się naszym osiągnięciom i celom, a także docenienia samych siebie za sumienność, konsekwencję i upór. Z kolei Święto Narodowe 3 Maja, ucieleśniające ideę jednomyślności i dbania o dobro wspólne, niech uzmysłowi nam, jak cenne są: wolność, suwerenność oraz poczucie godności, a także duma z bycia Polakiem. To również asumpt do zastanowienia się, co właściwie oznacza i do czego obliguje nas bycie Polakiem. Te dwie uroczystości rozdziela Święto Flagi, symbolu konsolidującego w sobie naszą waleczność, szlachetność i honor.

Tegoroczny weekend majowy dla wielu z nas trwać będzie kilka dni. Życzymy Wam, by ten czas mijał Wam bezpiecznie i prócz istotnych refleksji, przyniósł Wam wytchnienie i wewnętrzne wyciszenie. Wiemy, że część z Was planuje odwiedziny Bliskich, inni z kolei pozostaną w domu, wykorzystując wolny czas na realizację wciąż odraczanych planów.

Drodzy Czytelnicy, przepraszamy za niedogodności, a równocześnie gorąco zachęcamy do wizyt i spotkania po długim weekendzie.