„Wakacyjna przygoda z dębicką biblioteką” – rekrutacja

Przed nami ostatnie już momenty, w których można bezkarnie pozwolić sobie na beztroskie zapomnienie, całkowite oderwanie od rzeczywistości i błogi relaks. W MiPBP w Dębicy pragniemy podarować naszym Najmłodszym Czytelnikom jak najwięcej barwnych i nieulotnych wspomnień zanim wybrzmi pierwszy dzwonek, nawołujący do powagi i pilności. Gorąco zapraszamy dzieci w wieku od 7-12 lat na „Wakacyjną przygodę z dębicką biblioteką”. Z myślą o naszych Najmłodszych Czytelnikach oraz zgodnie z przyświecającym nam hasłem Bibliotek@rz Bliżej NAS” przygotowaliśmy program, układający się w ekscytującą pełnię wrażeń. Czeka nas tydzień twórczy i absorbujący, czas wspólnych zabaw, w których artyzm idzie w parze z głodem wyzwań, a sensacja i detektywistyczna przenikliwość mieszają się z ukojeniem, jakie daje arteterapia. Start w poniedziałek, 22 sierpnia! Słowo bibliotekarza, że nie zapomnicie wakacyjnej przygody bardzo, bardzo długo!

„Wakacyjna przygoda dębicką biblioteką” toczyć się będzie w bajecznej i słonecznej scenerii ostatnich dni sierpnia, od 22 (poniedziałek) do 26 (piątek). Ze względu na ograniczoną liczbę osób (grupa do 25 dzieci), obowiązują wcześniejsze zapisy. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń uczestników. Na Wasze zapisy i oświadczenia czekamy do 12  sierpnia (piątek) 2022 r. do godz. 16.00, pod numerem telefonu: 14 683 35 04 wew. 17 (Bibliolandia. Strefa Dzieci).

Znamy doskonale Gości Bibliolandii i wiemy, że prócz zamiłowania do książek, łączą nas jeszcze… artystyczne dusze oraz prawdziwa żyłka śledczego. Na pierwszy rzut oka takie zestawienie może wydawać się rażącym paradoksem, jednak zauważmy, że wrażliwość idzie w parze z wyjątkową spostrzegawczością, a apetyt przygód z imponującą konsekwencją i pracowitością. Co to oznacza dla Uczestników „Wakacyjnej przygody z dębicką biblioteką”? Bez liku emocjonujących zajęć godnych Sherlocka Holmesa, zrównoważonych dozą artystycznej kontemplacji i własnoręcznego upiększania świata poprzez twórczość.

Najpierw zaprosimy Dzieci do „Baśniowej krainy” – czyli na warsztaty sensoryczne, podczas których zachwycimy się niezgłębionym bogactwem kolorów i faktur. Gładkość i chropowatość, miękkość i twardość, ostrość i puszystość we wszystkich kolorach tęczowych posłużą nam za impuls twórczy i tworzywo zarazem. Zaangażowanie wszystkich zmysłów w odbieranie bodźców całą istotą kontynuować będziemy podczas wyjazdu do Krynicy oraz w Ogrodach Sensorycznych w Muszynie, gdzie weźmiemy udział w grze terenowej. Zanim jednak wyprawimy się w podróż, solidnie się przygotujemy. Jak? Wiecie, że Wasza ukochana biblioteka jest nie tylko królestwem książek, ale i wyobraźni, a co za tym idzie – kreatywności. Dzieci czeka  fascynujące, ale i wymagające skupienia oraz perspektywicznego myślenia i śmiałości zadanie – tworzenie gry planszowej. Możliwość zagrania we własnoręcznie stworzoną grę, będzie z pewnością lepszą nagrodą, niż zwycięstwo w klasycznej rozgrywce, czyż nie? Z kolei w rzeszowskim Muzeum Dobranocek spędzimy radosny czas w doborowym towarzystwie bajkowych postaci. „Wakacyjną przygodę z dębicką biblioteką” domkniemy… ucieczką! Tak, w ostatni dzień czeka nas ucieczka z wirtualnego escape roomu pt. „Detektyw na tropie zagadek”.

Brzmi kusząco? I taka właśnie będzie nasza wciągająca bez reszty i ubogacająca w moc wspomnień wyprawa.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z treścią REGULAMINU „Wakacyjnej przygody z dębicka biblioteką” zanim zgłosicie swoją Pociechę na zajęcia i warsztaty. Warunkiem udziału w projekcie jest dostarczenie wypełnionej Karty Uczestnika.

„Wakacyjna przygoda z dębicką biblioteką” realizowana jest w ramach zadania „Bibliotek@rz Bliżej NAS”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

REGULAMIN

KARTA UCZESTNIKA

Wakacyjna Przygoda z Biblioteka realizowana jest w ramach zadania „Bibliotek@rz Bliżej NAS”
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”