Uczennice z 2 liceum ogólnokształcącego w Dębicy, tworzą projekt „Page by Page – angielski od najmłodszych lat” w ramach ogólnopolskiej olimpiady ”Zwolnieni z teorii”

Grupa uczennic z 2 liceum ogólnokształcącego w Dębicy, tworzą projekt „Page by Page – angielski od najmłodszych lat” w ramach ogólnopolskiej olimpiady ”Zwolnieni z teorii”. Akcja ma na celu edukowanie dzieci z przedszkoli i klas 0-3 szkół podstawowych w dziedzinie języka angielskiego metodą Total Phisical Response, polegająca na aktywnej nauce. Według Polish Express tylko ok. 30% Polaków zna język angielski w stopniu komunikatywnym, my chcemy zwiększyć tą statystykę. Znajomość języków jest niezwykle ważna, niezbędna do komunikacji z obcokrajowcami, przydatna w podróżach i przyszłej pracy. Mimo, że są to odległe czasy z perspektywy przedszkolaka, to wierzymy że nauka w młodym wieku ma znaczący wpływ na nasze życie.

Realizacja i beneficjenci

W ramach projektu prowadzą zajęcia w przedszkolach i szkołach, podczas których stosujemy metodę TPR by pozytywnie zmotywować maluchy do współpracy z nami. W programie jest wspólne śpiewanie piosenek, czytanie książek, odgrywanie scenek tematycznych, gry interaktywne, aktywność ruchowa i wiele innych zabaw, dzięki którym dzieci nie zniechęcają się do nauki angielskiego już na starcie.

W realizowanym projekcie nie skorzystają jedynie maluchy! Uczennice zdecydowały poszerzyć grono naszych beneficjentów o rodziców, nauczycieli, a nawet starszego rodzeństwa dzieci. W jaki sposób połączyły te grupy wiekowe, by nie zatracić głównego przesłania naszej akcji? Działania w ramach projektu relacjonują w mediach społecznościowych. Wraz z partnerami zamieszczają sprawdzone materiały dydaktyczne oraz inspiracje dla opiekunów na dobrą zabawę i przyjazną młodym umysłom naukę, która zaowocuje życiem pozbawionym barier językowych.

Inne działania w ramach projektu

Oprócz zajęć w przedszkolach czy szkołach uczennice poprzez swój projekt chciały rozpowszechnić język angielski tam gdzie jego nauka nie jest obowiązkiem. Do projektu włączyły również placówki takie jak świetlice środowiskowe czy domy dziecka. Zdajemy sobie sprawę z tego, że książki do nauki języków obcych mogą być naprawdę drogie i nie każdego jest na nie stać. Z myślą o rodzinach w potrzebie założyłyśmy zbiórkę z której środki przekażemy bibliotece miejskiej w Dębicy na zakup potrzebnych dla uczniów szkół podstawowych i średnich materiałów dydaktycznych w języku angielskim. To działanie jest dla nas naprawdę istotne gdyż każda złotówka wpłacona na naszą zbiórkę, znacząco przybliża nas do zostania laureatem olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Link: https://zrzutka.pl/vhreke
Zapraszamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych: Facebook:

https://www.facebook.com/profile.php?id=61552709490706

Instagram:

https://www.instagram.com/page_by_page.zwzt?igsh=ZTVkN3c4aWx6MTZ5&utm_source=qr

Tiktok:

Partnerzy projektu;

-Szkoła językowa „Brytania – języki świata”

-Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy

-Firma szkoleniowa „Jaźwińska szkolenia”

-Miejski ośrodek pomocy społecznej w Dębicy