Świetnie, że jesteście! Europejski piknik po sąsiedzku, 20 lat – wysoki lot! Dębica z Funduszami Europejskimi

Mamy dla Was wakacyjne wyzwanie. Weźcie swoje kalendarze i otwórzcie je na dniu 6 lipca 2024 r. Następnie zakreślcie tę datę na Wasz ulubiony kolor i dopiszcie godzinę naszego spotkania – 17.00. Serdecznie i przyjaźnie zapraszamy na Europejski piknik po sąsiedzku, który odbędzie się w pierwszą lipcową sobotę (06.07.2024 r.) na Stadionie Miejskim przy ul. Akademickiej. Startujemy o 17.00, by popołudnie i wczesny wieczór cieszyć się Waszą obecnością. Tak często mijamy się na ulicach naszego miasta, dlatego dajmy sobie nieco czasu na bliższe poznanie. Czy znacie lepszy sposób, niż wspólna zabawa na świeżym powietrzu? Spędźmy czas w przyjacielskiej i pełnej radości atmosferze. Niech Europejski piknik po sąsiedzku przeistoczy stadion w salon, ogród, a nawet… mapę Europy – stwarzającą przestrzeń na zawieranie nowych znajomości i pogłębianie tych już istniejących. W programie dla naszych sąsiadów z bliska i daleka przewidzieliśmy niezliczone atrakcje: konkursy, quizy i turnieje wiedzy, fotobudkę i malowanie buziek. W tajemniczym i baśniowym namiocie cyrkowym Lady Fama porwie całe rodziny do udziału w programie edukacyjno-animacyjnym. Apetyt pobudzony zabawą na świeżym powietrzu i emocjonującymi atrakcjami zaspokoją grillowane przysmaki, a głód wrażeń ugaszą czekające na Was niespodzianki, pośród których nie zabraknie ani dmuchańców, ani ścianki wspinaczkowej. A to zaledwie część czekających Was przyjemności. To co? Spotykamy się na Europejskim pikniku po sąsiedzku!

Europejski piknik po sąsiedzku to urzekająca lekkością wakacyjnego zapomnienia inicjatywa, udowadniająca, że nasze spotkania i przednia zabawa nie wymagają szczególnej okazji, a… Waszej obecności! Sąsiedztwo – bliskie czy dalekie – już samo w sobie może być źródłem radości i inspirować do kameralnych świąt, jak nasze letnie niezobowiązujące spotkanie.

Opracowując program Europejskiego pikniku po sąsiedzku tak dobieraliśmy atrakcje, by każdy, niezależnie od upodobań, wybrał coś dla siebie, być może próbując nawet czegoś nieznanego do tej pory. Na fundamencie postulowanej przez Wspólnotę Europejską różnorodności ułożyliśmy mozaikę z turniejów wiedzy, animacji dla młodszych i nieco starszych uczestników. Tutaj rodziny i przyjaciele zatraca się w bajecznej zabawie pod gołym niebem – najpiękniejszym ze sklepień. W gronie sąsiadów nie ma miejsca na anonimowość, a nasze znajomości ugruntują szaleństwa na dmuchańcach, wspinaczkowe wrażenia, roztańczenie, śpiew i śmiech podczas programu edukacyjno-animacyjnego Lady Fama. Przechodząc między kolejnymi państwami Europy, symbolicznie ukazanymi na zaimprowizowanej mapie możemy zawitać do minicentrum edukacji europejskiej, w której każdy Uczestnik zaznajomi się bilansem benefitów, jakie zapewniły Polsce Fundusze Europejskie, a także – jak z nich skorzystać.

Nie dajcie na siebie czekać! Dołączcie do nas, Sąsiedzi!

Z naszymi wspaniałymi sąsiadami spotykamy się dzięki dofinansowaniu w Konkursie „Fundusze Europejskie wokół nas. Podkarpackie 20 lat w UE”.  Nasze zadanie pt. „20 lat – wysoki lot! Dębica z Funduszami Europejskimi!” może przeistaczać zamiary i idee w realne wydarzenia właśnie dzięki wsparciu Funduszy Europejskich.