Świąteczny komunikat

Z każdym dniem nasze myśli coraz mocniej wypełniają najpiękniejsze, spowite aurą baśniowości święta. Rozpoczynamy przygotowania do wieczerzy wigilijnej oraz spotkań w gronie Najbliższych, poszukujemy wyśnionych prezentów, by ziścić skryte marzenia naszych Ukochanych, dekorujemy domy i stroimy bożonarodzeniowe drzewka. W atmosferze pogodnego wyczekiwania już za kilka dni wpatrywać będziemy się wspólnie w niebo,  podziwiając migot pierwszej gwiazdki, podzielimy się opłatkiem oraz niezmąconym szczęściem i wdzięcznością. Celebrując ten podniosły czas, nie zapominajmy o tym, co stanowi esencję Bożego Narodzenia: wzajemnej trosce oraz czerpaniu radości z podtrzymywania wpojonych przez rodziców i dziadków tradycji, szczęścia współdzielonego z Najbliższymi oraz pojednaniu. Drodzy Czytelnicy, chcielibyśmy poinformować, że w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w piątek, 23 grudnia oraz w sobotę, 24 grudnia 2022 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, Czytelnia i Dział Zbiorów Regionalnych oraz nasze filie będą nieczynne.

Święta Bożego Narodzenia to czas zachwycający i głęboko wzruszający, pora rodzinnych zjazdów i spotkań, podczas których cieszymy się własną obecnością, a dla wielu z nas to wręcz jedyna okazja, by zobaczyć długo niewidzianych krewnych oraz przyjaciół. Głębia grudniowej pory wzmaga intymność rozmów, łagodzi urazy i prowadzi do pojednania, często niesłusznie poprzedzonego długimi namysłami. Wykorzystajmy ten czas na to, co najbardziej nas uszczęśliwia, zatrzymajmy się chociaż na chwilę, by pobyć ze sobą w kontemplacyjnym milczeniu, tak cennym w epoce ustawicznego pędu. Rozkoszujmy się każdą z urzekająco pięknych tradycji, by, budując bezcenne wspomnienia, przekazać ją dalej kolejnym pokoleniom oraz podarujmy sobie to, co bezcenne: czas dla naszych Najbliższych, miłość oraz poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia.

W naszym księgozbiorze znajdziecie mnóstwo idealnych, osadzonych w klimacie Bożego Narodzenia opowieści. Zachęcamy Was do odwiedzin jeszcze przed świętami. Do zobaczenia!