Styczniowy długi weekend – komunikat

Drodzy Czytelnicy, witamy radośnie w Nowym Roku. Początki, jak i powroty często nie należą do najłatwiejszych. Zwłaszcza, kiedy musimy przestawić się na nowe tory, wcielać w życie noworoczne postanowienia, powoli przyzwyczajać się do zapisywania nowego formatu daty… Znajdujemy się w tym szczególnym, przełomowym okresie, kiedy domykamy pewien okres i żegnamy świąteczny czas. 6 stycznia, wieńczący nasze bożonarodzeniowe celebracje, należy do uroczystości, osnutych odcieniem zadumy i nostalgii, a zarazem nie brak mu sylwestrowego rozmachu. Wielu z nas wykorzystuje ostatnie momenty świątecznej atmosfery, by odwiedzić swoich Bliskich i jeszcze choć przez chwilę zanurzyć się w baśniowej aurze aurze. Chcielibyśmy Was poinformować, że w związku z tym, godziny pracy MiPBP w Dębicy ulegną zmianie. W dniach 7-8 stycznia (piątek-sobota) 2022 r. Wypożyczalnia Dla Dorosłych i Młodzieży, Bibliolandia. Strefa dla dzieci, Czytelnia i Dział Zbiorów Regionalnych oraz Filia nr 4 będą czynne w godzinach 9.00 – 14. 00. Filie nr 1, nr 2 oraz nr 3 pozostaną nieczynne.

Chociaż w przeciwieństwie do hiszpańskich pociech, nasze dzieci nie wyczekują z niecierpliwością Trzech Króli, którzy przyniosą im prezenty, dzień 6 stycznia ma dla nas ogromne znaczenie. Ulice wielu miast przemierzą orszaki, upamiętniające hołd Mędrców ze Wschodu. Zapach mirry i kadzidła, kreda, którą znaczymy drzwi naszych domów, złoto – skojarzenia z tym dniem i żywość pielęgnowanej tradycji pozostają dla nas cenne, nie tylko jako element podtrzymywanego dziedzictwa. To przede wszystkim ostatnie chwile, które możemy poświęcić rodzinnym celebracjom. Szczęśliwie, w tym roku, święto Trzech Króli wypada na moment przed weekendem, znacznie go przedłużając, zatem wielu z nas z pewnością uda się w podróż, słusznie wykorzystując niepowtarzalną okazję.

Podniosłość tego granicznego momentu wzmaga wysoki walor symboliczny, jakim obudowane jest święto wywodzące się wszak z czasów pogańskich. Jednak zarówno w czasach przedchrześcijańskich, jak i późniejszych, aż do dziś, 6 dzień stycznia stanowi cezurę, domykającą jeden z cykli, a otwierając kolejny. Wspólnie przechodzimy do następnego, barwnego i obfitującego w najróżnorodniejsze atrakcje okresu, jakie gwarantuje nam karnawał, wraz z wielobarwnymi korowodami, maskaradą, przepychem hedonistycznych uciech, mających nam wynagrodzić nieuchronny czas wyczekiwania wiosennego odrodzenia.

Drodzy Czytelnicy, mamy nadzieję, że nadchodzące dni będą dla Was czasem odpoczynku i wrażeń, których wartość wynika zarówno z niespieszności celebrowanych z uważnością przyjemności, jak i z dzielenia się tymi przyjemnościami z Najbliższymi.

Niezmiennie serdecznie zapraszamy do nas – w poszukiwaniu lektur adekwatnych do Waszego nastroju i potrzeb. Życzymy Wam bezpiecznego i niezapomnianego weekendu, obfitującego w wyłącznie w kapitalne książki, od których nie sposób się oderwać.