[strefa zabaw] z dębicką Biblioteką na powitanie wakacji w Parku Miejskim

W niedzielne popołudnie 27 czerwca br. zapraszamy do strefy zabaw w odnowionym w Parku Miejskim im. Włodzimierza Skarbek-Borowskiego, gdzie  odbędzie się piknik pełen atrakcji na rozpoczęcie wakacji. Będzie wesoło, kolorowo i … oczywiście książkowo – tym razem dzieci spędzą miło czas z bohaterką książki  Astrid Lindgren Pippi Pończoszanką.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy zaprasza o godz. 16:00 na spektakl „Przygody Pippi Skarpetki” w wykonaniu aktorów ze  Studia Teatralnego Krak-Art. Tuż przed przedstawieniem o godz. 15:45 odbędzie się wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego „Pippi Pończoszanka – nasza fajna koleżanka”, (lista nagrodzonych).

W naszej strefie zabaw  będzie można zapisać się do biblioteki, zapoznać się z jej działalnością, wykonać zakładkę do książki, latawiec z Pippi, kotyliony z Nelsonem lub Pippi oraz wziąć udział w grach i zabawach tj.:  „Zakręć kołem fortuny”, „Rzuć do celu”,  „Kości Opowieści”, „Zabawy z Chustą Klanzowską”, tor przeszkód z nagrodami. Dla dzieci przygotowaliśmy również fofobudki, gdzie będzie można wykonać zdjęcie z Pippi, syrenką i piratem.

Każde dziecko, które weźmie udział w zabawach przygotowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną otrzyma nagrodę niespodziankę. Chętni będą też mogli zabrać gazetę „Ilustrowany Kurier Codzienny” ze swoim zdjęciem.

Zachęcamy również naszych milusińskich do przebrania się jak bohaterowie przygód pióra Astrid Lindgren.

Serdecznie zapraszamy na rodzinne spędzenie czasu  na świeżym powietrzu z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Dębicy w dniu 27 czerwca br. (niedziela), w godz. 15.00-18.00.