[strefa zabaw] z Biblioteką podczas Dnia Dziecka w parku miejskim

Zbliża się bardzo miłe święto, które każdy może uczcić, czyli Dzień Dziecka, bo każdy z nas był dzieckiem, a całkiem sporo z nas chce się choć na krótko przenieść do świata dzieciństwa. Biblioteka dębicka przygotowała dla najmłodszych dzieci wyjątkową niespodziankę. W niedzielne popołudnie 30 maja br. zapraszamy do strefy zabaw w odnowionym w Parku Miejskim im. Włodzimierza Skarbek-Borowskiego, gdzie  odbędzie się piknik pełen atrakcji. Będzie wesoło, kolorowo i … oczywiście książkowo – tym razem dzieci spędzą miło czas z bohaterką książki  Astrid Lindgren Pippi Pończoszanką.
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy zaprasza o godz. 16:00 na spektakl „Przygody Pippi Skarpetki” w wykonaniu aktorów ze  Studia Teatralnego Krak-Art. Tuż przed przedstawieniem o godz. 15:45 odbędzie się wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego „Pippi Pończoszanka – nasza fajna koleżanka”.

W naszej strefie zabaw  będzie można zapisać się do biblioteki, zapoznać się z jej działalnością, wykonać zakładkę do książki, latawiec z Pippi, kotyliony z Nelsonem lub Pippi oraz wziąć udział w grach i zabawach tj.:  „Zakręć kołem fortuny”, „Rzuć do celu”,  „Kości Opowieści”, „Zabawy z Chustą Klanzowską”, tor przeszkód z nagrodami. Dla dzieci przygotowaliśmy również fofobudki, gdzie będzie można wykonać zdjęcie z Pippi, syrenką i piratem.

Podczas Pierwszego Dnia Dziecka w zmodernizowanym  Parku im. Skarbek-Borowskiego w Dębicy nie zabraknie występów kuglarzy, szczudlarzy, akrobatów, oraz darmowej waty i popcornu.

Każde dziecko, które weźmie udział w zabawach przygotowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną otrzyma nagrodę niespodziankę. Chętni będą też mogli zabrać gazetę „Ilustrowany Kurier Codzienny” ze swoim zdjęciem.

Zachęcamy również naszych milusińskich do przebrania się jak bohaterowie przygód pióra Astrid Lindgren.

Serdecznie zapraszamy na rodzinne spędzenie Dnia Dziecka  na świeżym powietrzu z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Dębicy w dniu 30 maja br. (niedziela), w godz. 15.00-18.00.

Organizatorzy: Miasto Dębica, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Partnerzy: Fun&Sport, Weldon Kids, Endorfina.